"Це відволікає від життя": креативний директор Design Studio Bambuk пояснює, як бути ефективним і чому не варто працювати вдома

26 лютого 2018, 09:46

Креативний директор Design Studio Bambuk Олесь Кучеренко ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • Іноді дозволяти собі паузу, щоб зрозуміти, чи в правильному напрямку рухаєшся і переосмислити, чого по-справжньому прагнеш. Бо життя змінюється, як і ми в ньому. Важливо час від часу звіряти внутрішній компас, щоб в результаті дістатися туди, куди планував, а не туди, куди прийшов за інерцією.
  • Більше розвивати емоційні рецептори, щоб краще відчувати світ, середовище, людей, твори мистецтва і самого себе.
  • Будуючи відносини з людьми, варто ґрунтуватись на рішеннях, які не вимагають нічого взамін.

Відео дня

2. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму, ви сказали, що зробили правильний вибір?

Він має стати вільним від упереджень, страхів та понтів, а мотивація творити, покращувати, допомагати має йти від бажання реалізувати себе в проектах та в команді.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Дюнкерк — фільм, що зачепив більше сюжетними паузами, ніж самими подіями.

Кадр із серіалу Молодий Папа / © Wildside

Молодий Папа — раціонально важко пояснити, там багато цікавих думок, але емоційно — це були дуже яскраві переживання. І їх варто просто відчути без пояснень.

Викрадачі вогню — книга про використання змінених станів людьми в різних сферах: від мистецтва до бізнесу, ба навіть у тренуванні морських котиків. Це багатогранний погляд на те, за чим люди ганяються давно і витрачають чималі зусилля на досягнення цих ресурсних станів.

© shadrina.ruslana via Instagram

Сила звички — книга про базові поведінкові моделі та методології, які лежать в основі більшості успішних маркетингових проектів. Розповідає, як мозок формує звичку на базовому рівні і як це можна використовувати на роботі, в бізнесі та в особистому житті.

4. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох застосунків ви вже не уявляєте свого життя?

Особиста крива використання смартфону падає. У бізнесі — не дуже допомагає, іноді відволікає. Музика з товстим каналом у бібліотеку iTunes — найбільша його чеснота.

Сповіщення з месенджерів та короткі чати на другому місці. Завершує трійку гра Candy Сrush для солодких моментів прокрастинації.

Гра Candy Crush / © Google Play

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Менше працювати вдома — це відволікає від життя. Водночас більше "жити" на роботі, займаючись улюбленою справою з крутими людьми поруч. Не з 9:00 до 18:00, і не заради грошей, а тому що це в кайф і тому, що це має значення.

Працювати зі своїм мозком — напряму і через тіло. Йога, хоча б щоранку, активний спорт, сауна хоча б щотижня і медитація. Фокусуватися на проблемах лише коли з ними працюєш.

Дарувати собі порції нових вражень, які здатні на емоційному рівні перезавантажити мозок. Хоча б раз на місяць. Мені все це допомагає, хоч я і далекий від бажаного рівня балансу і виконання всіх своїх порад у повній мірі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Останнє відкриття — контрасний душ, як швидке джерело порції дофаміну.

6. Де шукати натхнення?

У просторі, вільному від страхів, проблем і стресу, у поєднанні з новими враженнями. Нова країна, нова книга, нові знайомства — доволі швидкий спосіб емоційного перевантаження.

Все, що зробить внутрішній світ багатшим, варте уваги. Але насправді найкраще надихатись тим, що тебе оточує щодня. Розвивайте чутливість сприйняття і натхнення не потрібно буде шукати.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua.

Показати ще новини
Радіо NV
X