Transparency вимагає від Луценка пояснень, чому засекретили вирок про спецконфіскацію активів Януковича

10 січня 2018, 18:27

Антикорупційна організація Transparency International Україна вимагає оприлюднити вирок Краматорського міського суду, яким конфісковано активи екс-президента Віктора Януковича на суму близько $ 1,5 млрд за клопотанням Генпрокуратури.

"ГПУ штучно створила ореол таємничості довкола документу (вироку суду – ред.). Наслідком таких дій стало те, що іноземні журналісти оприлюднили текст судового рішення тепер вже з повною персональною інформацією особи, яка уклала угоду зі слідством", - йдеться в заяві TI.

Відео дня

Антикорупціонери також заявили про необхідність додаткового вивчення і оцінки ролі у "описаних в оприлюдненому документі схемах легалізації доходів керівництва компанії ICU, послугами якої користується і президент Порошенко".

Transparency вимагає від генерального прокурора Юрія Луценка "негайно прокоментувати публікацію телеканалу Al Jazeera, а також пояснити, з метою захисту якої саме інформації цей судовий вирок приховувався від суспільства понад 8 місяців".

Окрім того, TI наполягає на публічній позиції ГПУ стосовно законності застосування спеціальної конфіскації у випадку ухвалення вироку на підставі угоди про визнання винуватості у цьому кримінальному провадженні.

Нагадаємо, після публікації телеканалом вироку у справі спецконфіскації $1,5 млрд Януковича стали відомі важливі деталі. У судовому рішенні перераховані сотні компаній, деякі з яких кіпрські, які фактично були "трубопроводом для викачування грошей з країни", зазначає Al Jazeera.

[see_also]

У НБУ прокоментували розслідування Al Jazeera щодо "грошей Януковича"

[/see_also]

Показати ще новини
Радіо НВ
X