Топ-менеджер Luxoft пояснює, чому варто повчитися у чоловіка Beyonce

11 травня 2018, 12:41

Катерина Губарєва, Global HR Director компанії Luxoft, ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які її вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • Записуй все, що з тобою відбувається – вийдуть непогані мемуари. Я цього не робила і трохи шкодую.
  • Менше чекай – більше зрадієш результату.
  • Продовжуй в тому ж дусі, все виходить добре.

Відео дня

2. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Таким, який робить свою роботу – самовмотивований, який не застряє на етапах презентацій планів, не доводить проекти до стадії analysis paralysis, а просто бере і робить. Якщо співробітник між "бути" і "здаватися" вибирає "бути" і "діяти" – це співробітник, якому я можу довіряти.

3. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

Перші, хто приходять в голову – це лідери Facebook, Amazon тощо. Але стільки про них говорять і пишуть, що створюється враження, ніби без технологічних компаній, бізнесу і немає зовсім.

Jay-Z зі своєю дружиною Beyonce / Фото: EPA

Поза технологій я б виділила Jay-Z (Shawn Carter), хоч я і не є прихильницею його творчості, але знімаю капелюха перед чітким відпрацюванням перевірених підходів. В Україні його більше знають, як реп-виконавця, в той час як у Картера – ціла бізнес-імперія, його статок минулого року перевищив $1 млрд. Три складових його успіху:

  • Диверсифікація. Творча кар'єра, мережа клубів, продюсування, виробництво (одяг, алкоголь), спорт тощо.
  • Близькість до цільової аудиторії. Один з його принципів: "Скажи простіше, щоб тебе зрозуміли". Такий прагматичний підхід, безумовно, не настільки високий і технологічний, як у бізнесменів-візіонерів, але, безперечно, ефективний.
  • Всі бізнеси – в зоні його інтересів і експертизи. По суті, кожен з бізнесів Jay-Z – це не просто інвест-проект, це частина тієї культури, яку він несе і розвиває через свою творчість.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Якщо про книги – я читаю майже всю трендову бізнес-літературу, але чогось мені в ній не вистачає, все занадто лінійно: "крок №1", "лайфхак №3" тощо. Я більше користі і задоволення отримую через художні образи або суміжні сфери, не тільки бізнес.

© latajace_ksiazki via Instagram

Так, наприклад, Тім Маршалл зі своїми В'язнями Географії змусив мене ширше подивитися на культуру і бізнес-культуру націй. Географія визначає побут, побут – культуру, культура розвивається, але як і раніше географічні особливості грають провідну роль.

Кадр з фільму Форрест Гамп / © Wendy Finerman Productions

З фільмами складніше, тому що я дивлюся і люблю багато, розбираю на цитати, використовую в презентаціях. Можу виділити Форреста Гампа як фільм на всі часи, після якого з'являється бажання робити свою справу добре і з душею і ставитися до життя, як до коробки шоколадних цукерок. Фільмів мені вже не вистачає, тому дивлюся і серіали. З тих, що зачепили за кілька останніх років:

Кадр з серіалу Кремнієва долина / © Judgmental Films

Кремнієва долина – смішна, гостра і, місцями, непристойна, абсолютна правда про IT-світ.

Кадр з серіалу Парки і зони відпочинку / © Deedle-Dee Productions

Парки та зони відпочинку – теж смішно і правдиво про соціум в цілому і жіноче лідерство зокрема на прикладах безлічі реальних ситуацій.

Кадр з серіалу Молодий Папа / © Mediapro

Молодий Папа – можна було б сказати, що теж про лідерство, але не хочеться піддавати аналізу цей серіал, він чіпляє на рівні почуттів, важко пояснити чому саме. Нехай просто буде післясмак.

5. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох додатків ви вже не уявляєте свого життя?

Пошта, Zoom (додаток для відеоконференцій), Apple Music – я меломан.

6. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Немає ніякого балансу – все сплетено і гнучко: сім'я, робота, соціалізація і час для себе. Я прислухаюся до себе і своїх бажань, якщо бачу, що робота не йде – відкладаю на ранок, а вечір проводжу з дитиною за грою або чоловіком за серіалом. Якщо ж пішла в потік і хочеться закінчити справу – так родині і говорю про це, ставляться з розумінням. Поїхала у відрядження – взяла день відгулу для себе і підзарядитися. Немає часу на довгу підзарядку – завжди допомагає музика: і зібратися, і розслабитися, і надихнутися, і стан потоку підтримати.

7. Де шукати натхнення?

У неробстві. Мені допомагає просто сходити у відпустку, проводити її не дуже активно (не спортсмен і не екстремал) – на морі або за спогляданням прекрасних міст і творів мистецтва, але ключове – неробство. За тиждень вже починаєш сумувати і відразу стільки ідей і натхнення, бажання діяти з'являється... Якщо ж потрібна швидка "ін'єкція" – зібратися або включитися, взятися за важку справу, яку не дуже-то хочеться робити, але треба, тут і зараз – Show must go on або Welcome to the Jungle відмінно мотивують і надихають.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X