Перший в SoftServe. Як Юрій Василик потрапив в топ найбагатших людей України

9 березня 2021, 10:25
Профайл
НВ Преміум

Засновник компанії SoftServe Юрій Василик за підсумками 2020 року вперше потрапив до рейтингу ТОП-100 найбагатших в Україні за версією НВ і Dragon Capital. Саме він стояв біля витоків компанії, яка допомогла заробити йому $100 млн.

НВ Бізнес розповідає, як заробив свої статки Юрій Василик.

За спогадами нинішнього глави ради директорів SoftServe Ярослава Любинця, саме Юрій Василик, разом з Ігорем Мендзебровським, створювали компанію. Допомогли, як це часто буває, знайомства: в 1993 році Василик і Мендзебровський, аспіранти Львівської політехніки, вчилися на курсах в бізнес-інкубаторі, організованому за участю Політехнічного інституту Ренсселера (штат Нью-Йорк). Там вони зав’язали кілька вдалих знайомств, зокрема, з екс-віце-президентом General Electric Уорреном Бруггеманом, одруженим на українці. До кінця курсів Василик і Мендзебровський надали бізнес-план компанії-розробника ПЗ для західних замовників.

Відео дня

Ідея спрацювала: організатори бізнес-інкубатора створили Software Factory International, яка шукала замовників для молодих українських IT-компаній, серед яких була і SoftServe. На перше серйозне замовлення Василик і Мендзебровський «підтягнули» колег-аспірантів зі Львівської політехніки — до складу засновників компанії увійшли Тарас Кицмей, Ярослав Любінець і Тарас Вервега.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X