«Форуми» і валюта. Як заробив свої статки Володимир Школьник

9 липня 2020, 08:20
Профайл

Великий гравець на ринку комерційної нерухомості - Володимир Школьник — зі статком $83 млн зайняв 77 місце в рейтингу найбагатших українців за версією НВ і Dragon Capital.

Володимир Школьник - співзасновник однієї з найбільших мереж бізнес-центрів в Україні Forum Management Group (FMG).

Свій перший мільйон, як розповідав Школьник, він заробив ще за радянських часів. У студентські роки бізнесмен займався незаконною в СРСР діяльністю - обміном валют або, як тоді було прийнято говорити, валютними спекуляціями. Мало не потрапивши за це в тюрму і витративши зароблене «на вирішення питання», Школьник їде в Сибір, де працює начальником відділу антикорозійного захисту газопроводів. Але як тільки в СРСР дозволяють займатися приватним підприємництвом - створювати кооперативи - майбутній бізнесмен повертається до Києва. У столиці України він створює кооператив з виробництва плівки для упаковки квітів, і, як сам зізнавався, заробляє «багато мільйонів рублів». Однак уже в 1989 Школьник з родиною залишає територію СРСР і виїжджає до Ізраїлю.

Відео дня

Уже після розпаду Радянського Союзу, в 1991 році, підприємець повертається до Києва, де знову займається торгівлею валютою, граючи на різниці курсів, а потім звертає свою увагу на нерухомість. Спочатку Школьник купує дешеві квартири на околицях і розселяє туди бажаючих роз'їхатися з центральних вулиць, а житло в центрі перепродує. Пізніше він вирішує реконструювати старі радянські будівлі, переробляючи їх в бізнес-центри. Так створюється основний актив бізнесмена - Forum Management Group (FMG). У 2001 році Володимир Школьник купує взуттєву фабрику імені 50-річчя Радянської України і через деякий час відкриває на її базі бізнес-центр Форум Ділове Містечко.

Також в 90-х, разом зі своїм бізнес-партнером Ігорем Баленко, Володимир Школьник створює розподільний центр Українські вантажні кур'єри, який пізніше був проданий FozzyGroup.

На даний момент в управлінні FMG - 12 бізнес-центрів FORUM в столиці. Бізнес продовжує розвиватися. У 2020 FMG відкрила в Києві ще два бізнес-центри. До коронакризи попит на оренду офісної нерухомості зростав, збільшувалися орендні ставки, що робило цей напрям дуже перспективним.

Крім нерухомості, Володимир Школьник інвестує і в інші проекти. У 2013 році бізнесмен в групі з партнерами придбав один з найбільших на той час українських інтернет-магазинів Fotomag (ЗМІ озвучували суму угоди в $10 мільйонів, але самі учасники називали її значно завищеною). Однак до кінця травня 2014 у Fotomag практично не залишилося співробітників. А ось зі стартапом з виробництва всюдиходів Шерп (Sherp) Школьнику пощастило більше: в 2016 році бізнесмен став власником 60% російської компанії-виробника всюдиходів (яка мала невеликий інжиніринговий центр в Україні), а пізніше - її одноосібним власником. Шерп збирається як в Україні, так і в Росії. Примітно, що ці автомобілі користуються попитом в різних сферах: від операцій Державної служби з надзвичайних ситуацій України до зйомок в кліпах американського репера Каньє Уеста.

Всюдиходи Шерп в кліпі Каньє Уеста

З Forum Management Group пов'язували Аграрну технологічну компанію (АТК), яка щорічно вирощує понад 250 тис. тонн олійних і зернових. У 2009 році вона ввела в експлуатацію насіннєвий завод. Через 10 років приступила до проектно-узгоджувальною робіт з будівництва складу палива поряд з селищем Химрич Романівського району Житомирської області. Але Володимир Школьник стверджує, що не має відношення до АТК.

Показати ще новини
Радіо НВ
X