Чому В’ячеслав Богуслаєв залишився в ТОП-100 найбагатших українців, незважаючи на продаж Мотор Січі

3 лютого 2021, 08:30
Профайл
Автор: Артем Ільїн

За підсумками 2020 року в рейтингу найбагатших українців від НВ і Dragon Capital В’ячеслав Богуслаєв опустився з 24 на 45 місце. Його статки зменшилися на 18% до $178 млн. І це незважаючи на формальний продаж свого основного активу.

Практично все життя 82-річного В'ячеслава Богуслаєва пов'язане з авіацією, а саме з машинобудівним гігантом Мотор Січ (Запоріжжя). Саме він був довгі роки основним бенефіціаром компанії - одного з найбільших в Європі виробників авіаційних двигунів. Станом на сьогоднішній день він більше не є власником контрольного пакета акцій. Але на посаді президента Мотор Січ зберігає контроль над заводом, який крім виробництва авіадвигунів і газотурбінних установок, розробляє вертольоти, контролює кілька дочірніх підприємств по виробництву комплектуючих і однойменну авіакомпанію.

Відео дня

У 2010-х роках Мотор Січ почала географічну експансію. Створювалися спільні підприємства з виробництва та обслуговування авіаційних двигунів в Росії, Китаї та Білорусі. Але білоруський і російський проекти довелося згорнути через заборону на військово-технічне співробітництво між Україною та Росією, введену українською владою в 2014 році. Основна ставка була зроблена на КНР, де в 2017 році почалося будівництво підприємства з виробництва авіадвигунів, очікувалися масштабні інвестиції в запорізький завод.

Сьогодні і цей проект знаходиться під великим питанням. До нього прикута увага Служби безпеки України, уряду Китаю і навіть спецслужб США.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X