Компанія на $13 мільярдів. Як українська Grammarly вчить увесь світ грамотно писати англійською

22 листопада 2021, 07:32
Профайл
NV Преміум

Уточнено. 18 листопада стало відомо, що заснований українцями сервіс Grammarly залучив $200 млн інвестицій і отримав оцінку в $13 млрд. Це майже в шість разів більше від відомої вартості компанії ($2,3 мільярда). Чи означає така оцінка компанії, що з’явились нові доларові мільярдери з України?

НВ Бізнес розповідає історію сервісу Grammarly, який зробив українців Дмитра Лідера, Максима Литвина та Олексія Шевченка доларовими мільйонерами.

Grammarly — це англомовний сервіс на основі штучного інтелекту, який відстежує граматичні та стилістичні помилки користувачів у режимі реального часу, а також надає рекомендації та пояснення для поліпшення якості тексту. Сервіс працює на декількох платформах і доступний у вигляді веб-редактора, програм, мобільних клавіатур, надбудов для Microsoft Office і модулів, що підключаються в браузері.

Відео дня

Одні з перших в антиплагіаті

Під час навчання у двох майбутніх засновників Grammarly — студентів приватного Міжнародного християнського університету Олексія Шевченка та Максима Литвина — виникла ідея сервісу перевірки студентських робіт на плагіат. Як пише Тимур Ворона у книзі Стартап на мільйон, на той момент інструментів перевірки текстів на унікальність не існувало в принципі, що було «справжнім головним болем як для українських, так і для закордонних вишів».

Показати ще новини
Радіо NV
X