Син за батька. Чому прізвище Мкртчан повернулося в список найбагатших українців

3 березня 2021, 08:33
Профайл
NV Преміум

Едуард Мкртчан в 2020 році вперше потрапив до рейтингу найбагатших українців НВ і Dragon Capital. Він зайняв 42 місце з капіталом в $175 млн. Велика частина активів дісталася від батька — Олега Мкртчана, який засуджений в Москві.

У серпні 2019 Московський міський суд виніс вирок генеральному директору і співвласникові корпорації ІСД Олегу Мкртчану. Приблизно через рік його син Едуард вперше потрапив до списку найбагатших українців.

Відео дня

Це прізвище в першу чергу асоціюється з українською металургією. Мкртчан-старший з кінця 1990-х рр. був пов’язаний з корпорацією ІСД. Спочатку він був одним з її топ-менеджерів. А в 2006 році формально став рівноправним партнером з Віталієм Гайдуком і Сергієм Тарутою, записавши свою частку на ТОВ Регіон, яке сьогодні знаходиться в стані банкрутства.

Після суду в Лондоні стало відомо, що між трьома бізнес-партнерами давно вже не було довіри. Можливо, через це кожен з них розвивав безліч особистих бізнес-проектів. Інтереси Мкртчана включали від аквапарку в Донецьку до заготівлі металобрухту та виробництва вітрогенераторів.

Схоже, що Олег Мкртчан правильно робив. Адже після російської агресії на Донбасі і потрапляння в руки російського правосуддя, він втратив контроль над багатьма активами. Але деякі з них вдалося переоформити на сина, що дозволило вже Едуарду Мкртчану потрапити в топ-100 найбагатших українців

Редактор: Артем Ільїн
Показати ще новини
Радіо NV
X