Бізнес на тлі. Один з найбагатших українців Борис Колесніков після тривалої перерви повернувся в політику

16 червня 2021, 08:15
НВ Преміум
Автор: Артем Ільїн

За підсумками 2020 року в топ-100 найбагатших українців від НВ і Dragon Capital Борис Колесніков опустився на 83 місце. За рік його статки зменшилися на 1% до $95 млн.

Схоже, що Борис Колесніков, один з найближчих соратників найбагатшого українця Ріната Ахметова, скучив за великою політикою. Після декількох років концентрації на бізнесі і громадській діяльності, він став одним з ініціаторів створення нової партії Україна — наш дім. А на першому з'їзді партії був обраний її лідером. За словами Колесникова, Ринат Ахметов «був не в захваті» від цієї ідеї.

Відео дня

Хоча ще два роки тому здавалося, що тривала політична кар'єра Бориса Колесникова підійшла до завершення. Вона почалася ще в 1990-х. З 1999 по 2001 роки він працював заступником голови Донецької обласної ради, потім п’ять років очолював облраду. У 2006 і 2012 роках обирався до Верховної Ради від Партії регіонів, а в перерві між парламентською діяльністю працював віце-прем'єр міністром по Євро-2012, а потім віце-прем'єр-міністром — міністром інфраструктури. В кінці грудня 2010 року за Колесникова було підписано договір між Укрзалізницею і Hyundai Corporation на покупку 10 нових міжрегіональних швидкісних електропоїздів. Цей контракт дав старт розвитку швидкісного залізничного сполучення в нашій країні.

Борис Колесніков, бізнесмен і близький соратник Ріната Ахметова про податки для великого бізнесу і деолігархізації Зеленського - інтерв'ю на Радіо НВ:

Але влітку 2019 роки бізнесмен безуспішно балотувався до Верховної Ради України по 49 мажоритарному округу в Донецькій області. І програв представнику проросійської партії Опозиційна платформа — За життя Валерію Гнатенку.

Здавалося, що Борис Колесніков зосередиться на своєму бізнесі, в якому є два ключових напрямки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X