Світ IT. Керівник управління digital-розробок розповідає про людей і технології

4 грудня 2017, 04:43
Спецпроект

Сфера інформаційних технологій швидко розвивається і є однією з найдинамічніних

Сьогодні IT драйвять усі напрямки бізнесу – від розважального сегменту до космічних програм, впевнений керівник управління digital-розробок 1+1 медіа Дмитро Жук.

«Інформаційні технології це вже не про що підтримувальні функції бізнес-підрозділів компаній. Тепер це цілком самостійні юніти, які можуть і повинні приносити прибуток », – вважає він.

Відео дня

У далекому 2008 році Дмитро прийшов на роботу в 1+1 медіа на посаду інженера технічної підтримки. За дев'ять років встиг дорости до керівника управління digital-розробок і очолити команду, яка займається всіма поточними цифровими проектами. В їхні обов'язки входить розробка веб-сайтів, мобільних додатків і Smart TV-додатків.

«Ми намагаємося бути проактивними та уникати форс-мажорів, постійно моніторимо і стежимо, щоб наші сервіси працювали коректно», – розповідає він.

Адже сучасний digital-світ, за словами Дмитра, будується на гіпотезах та експериментах. Той, хто не стежить за трендами, залишається за бортом. Його команда займається завданнями з розробки інформаційно-програмних систем і виконанням проектів будь-якої складності.

Сучасний digital-світ будується на гіпотезах та експериментах

Робота в департаменті digital-розробок будується на популярній нині методиці Agile-менеджменту – кожен співробітник залучений в процес, може в будь-який момент внести свої раціональні міркування і вплинути на кінцевий результат.

«У айтішників є приказка: працює – не лізь, – посміхається Дмитро. – Тому я ніколи не втручаюся в роботу хлопців просто так. Менеджер в команді повинен бути самоорганізованим, вміти приймати рішення і відповідати за результат».

Щодня у відділі проходять стендапи, на яких обговорюють поточні проекти і звітують про результати. Якщо у якоїсь команди є труднощі, Дмитро сам долучається до роботи, радить і допомагає їх вирішити.

У департаменті digital-розробок працюють різноманітні фахівці – проектувальники, тестувальники, дизайнери, менеджери проектів. Кожному з них потрібна сучасна техніка з певним набором параметрів і характеристик, які знадобляться в роботі.

Наприклад, для фронтенд-розробників і веб-дизайнерів важливою є роздільна здатність екрану і передача кольору, тому що під час першого знайомства із сайтом користувач більш сприйнятливий до оцінки дизайну і правильності розташування контент-блоків на сторінці.

Розробники компілюють коди – в їхній роботі головну роль відіграють ssd-диски, процесор і оперативна пам'ять.

«Кілька років тому в нас проводилася уніфікація і стандартизація обладнання. І наш технічний департамент прийняв рішення працювати з Lenovo», – пояснює Дмитро. Його робочий ноутбук – ThinkPad E440. Найголовнішими його перевагами називає продуктивний процесор і об'єм оперативної пам'яті.

«Коли у тебе в браузері відкрито двадцять-тридцять вкладок, зазвичай комп'ютер починає гальмувати. У мене таких проблем немає: ноутбук витримує робочий ритм нашого департаменту», – розповідає Дмитро.

Сподобалися йому також зручний тачпад і трекпоінт, який спрощує роботу з клавіатурою. Подобається і точність передачі кольору екрана.

Потрібно більше створювати, ніж споживати

Поповнити заряд енергії та мотивації поза роботою Дмитру допомагають книги і музика. Він радить прочитати всього Акуніна, Достоєвського і Вельса, а останнім твором, який справив незабутнє враження, називає «Атлант розправив плечі» Айн Ренд.

«Для мене це книга про те, що потрібно більше бачити, ніж споживати. Цей закон як ніколи актуальний в нашому сучасному світі», – впевнений Дмитро.

Показати ще новини
Радіо НВ
X