Клієнт не повинен чекати. Як створити доставку нового покоління

17 грудня 2017, 15:24
Спецпроект

16 років тому двоє університетських друзів В'ячеслав Климов і Володимир Поперешнюк сформували новий ринок експрес-доставки в Україні, заснувавши компанію Нова Пошта

Відтоді компанія щороку зростає за кількістю доставок приблизно на 40%, при цьому ринок e-commerce нарощує обсяги ще швидше.

Кілька років тому Нова Пошта вийшла за рамки тільки експрес-доставки і перетворилася на групу компаній. Крім «Нова Пошта», зараз в неї входять Нова Пошта Інтернешнл (міжнародна доставка з України і в Україну), Пост Фінанс (фінансові послуги), НП Логістик (складські послуги та фулфілмент для бізнесу) і Nova Poshta International Operations (представництва в інших країнах, зараз це Грузія, Молдова та Італія).

Відео дня

«Наша місія — робити доставку легкою для життя і бізнесу. Тому в найближчому майбутньому цілі «Нова Пошта» – переводити сервіс доставки і спілкування з клієнтом в Діджитал, працювати в напрямі безконтактної доставки, доставляти ще швидше і якісніше», - розповідає Дмитро Сергієнко, директор департаменту технічного забезпечення дирекції ІТ компанії.

Свій шлях у Нова Пошта він почав в 2015 році. На той момент, згадує, перед ним стояли два основних завдання: підвищити ефективність витрат на IT-інфраструктуру і забезпечити стабільність її роботи.

Наша місія – робити доставку легкою для життя і бізнесу

«Чи вважати ці завдання вирішеними, питання філософське, оскільки це безперервний процес», - посміхається Дмитро.

Однак за два роки компанія абсолютно модернізувала серверну інфраструктуру, Wi-Fi рішення, мережі та системи зберігання даних.

Команда Дмитра розробила власне програмне забезпечення, щоб управляти терміналами збору даних. Чимало уваги приділяли інформаційній безпеці та захисту від кібератак.

«Все це було схоже на заміну двигунів літака в повітрі: потрібно було запускати фундаментальні зміни без шкоди для бізнес-операцій, - згадує Дмитро. - Зараз департамент технічного забезпечення надає серверну IT-інфраструктуру для 5 компаній у складі групи «Нова Пошта», зв'язок (за винятком мобільного) та технічну підтримку IT-сервісів».

Головний робочий інструмент Дмитра – ноутбук, з яким він без перебільшення не розлучається ні вдень, ні вночі.

«Ноутбук повинен бути безпроблемним з технічної точки зору – ПЗ, що стабільно працює, якісні драйвери і системні утиліти.
Обов'язково повинен бути якісний інструмент оновлення та накочування всіх необхідних драйверів, якщо це Windows-платформа. Для Linux, який ми в «Нова Пошта» використовуємо дуже широко, підтримка також вкрай важлива», - розповідає він.
Важливі для Дмитра й постійна підтримка виробником і розумна ціна пристрою.

Модель ThinkPad T450s від Lenovo, якою користується Дмитро, повністю відповідає цим характеристикам і стала незамінним помічником у вирішенні бізнес-завдань

Серед головних переваг виділяє зручний TrackPoint, якісний дисплей, хорошу батарею при невеликій вазі ноутбука, а також підвищену ударостійкість і дренаж для пролитої кави.

«Така робоча конячка зручна для багатьох випадків – для того, щоб возити її з собою у відрядження або працювати над терміновим проектом, коли швидкість роботи машини – одна з умов успіху», - впевнений Дмитро.Подобаються йому в ноутбуках ThinkPad також ергономічність, вага, час автономної роботи – до 7-8 годин без додаткової підзарядки, а також наявність необхідних портів.

«А сумісність блоків живлення часто виручає, коли забуваєш його вдома», - додає він.

Дмитро впевнений, що користувач повинен любити свій ноутбук. Адже це робочий інструмент, який повинен мотивувати творити і підкорювати нові вершини, а не бути «неминучим злом».

Себе без зайвих вагань відносить до трудоголіків. Зізнається, що легко може працювати ночами безперервно, адже це найкращий час для вирішення творчих завдань..

В житті нема нічого неможливого

Повернутися в баланс Дмитру допомагають подорожі: це примусово відключає від роботи, дозволяє більше часу приділити сім'ї і перемкнути мозок, дати можливість йому набратися сил, щоб потім знову зануритися в робочий процес.

«У житті немає нічого неможливого. Є брак самомотивації, запас ліні й відмовок», - з посмішкою резюмує Дмитро.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X