Чотири легенди про ThinkPad компанії Lenovo, які виявилися правдою

27 грудня 2017, 17:30
Новини компаній

Більшість IT-брендів, які можна назвати легендарними, вже пішли в історію. Але ThinkPad лишається не тільки живим пам'ятником інженерного генія корпорації IBM, але й набором інноваційних досягнень Lenovo

Легенда №1

ThinkPadпрабатько індустрії портативних ноутбуків

В дійсності, це правда, заперечувати яку складно навіть найшаленішому скептику.

Своїм корінням лінійка ThinkPad сягає 1980-х, коли корпорація IBM випустила перший в світі портативний комп'ютер IBM PC Convertible. За нинішніми мірками, це була та ще "цеглина". Не дивно, що ця модель не стала революцією. Але вона заклала основи для появи ThinkPad 700C.

Відео дня

Ця модель, що з'явилася в жовтні 1992 року, стала першим ноутбуком, розміри якого не перевищували розмірів стандартного офісного аркуша паперу. При цьому модель було оснащено дисплеєм на основі тонкоплівкових транзисторів і дуже потужним на той час процесором з тактовою частотою 25 Мгц.

Сьогодні мало хто пам'ятає, що насправді лінійка ThinkPad починалася з планшета 700T, який було створено на півроку раніше ноутбука. Але в 1990-ті часи планшетів ще не настали, тому пристрій явно випереджав свій час.

А ось революційний 700C виявився на початку 1990-х настільки ж "в тему", як The Beatles на початку 1960-х.

Злегка грубуватий, але харизматичний дизайн ThinkPad моментально став культовим. До речі, розробляючи перший ThinkPad, німець Ріхард Саппер, який був провідним промисловим дизайнером IBM, надихався формою "бенто" – японських коробочок для обідів.

Назва ThinkPad відразу міцно увійшла в американську та світову корпоративну культуру. Придумано її було, до речі, майже випадково. Розробники всередині IBM користувалися корпоративними блокнотами з написом Think (Думай) на обкладинці. І вирішили перенести це ключове слово в назву нового бренду ноутбуків.

Легенда №2

ThinkPad – найживучіші ноутбуки

З самого початку завдання зробити ноутбуки ThinkPad невбиванними була менш значущою для інженерів, ніж компактність і продуктивність пристроїв.

Деякі рішення в лінійці ThinkPad тих років досі вражають своєю оригінальністю. Взяти хоча б ковпачки на оригінальних джойстиках TrackPoint, які є однією з відмінних рис лінійки. Вони були виконані з гуми того ж типу, що колеса в американських гірках.

Ще одна фірмова "фішка" ThinkPad – гумові підставки на дні, завдяки яким ноутбук не ковзає на будь-якому типі поверхні. Їх було придумано за аналогією з подушечками на котячих лапах.

З самого початку більшість моделей ноутбуків ThinkPad проходять військові випробування Mil-Spec, щоб забезпечити максимальну надійність і довгий термін служби.

З огляду на той факт, що військові зазвичай пред'являють до пристроїв серйозніші вимоги, ніж звичайні користувачі, можна стверджувати, що рівень захисту ThinkPad від впливу зовнішнього середовища з головою покриває потреби простої людини.

Власне, про військових стандартах досить знати одне – вони передбачають, що в більшості критичних ситуацій пристрій має бути здатен пережити свого власника.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Ноутбуки ThinkPad компанії Lenovo мають живучість у найширшому діапазоні температур – від -20 до 60 градусів Цельсія, за високої вологості (до 98%), при сильній вібрації, на висоті до 5 км, а також оснащуються захистом від пилу і можуть використовуватися в умовах пустелі.

Сучасні ноутбуки ThinkPad від Lenovo також оснащують датчиком-акселлерометром, який розуміє, коли ноутбук падає і відключає жорсткий диск, щоб запобігти пошкодженням. Багато моделей отримують каркас із нержавійної сталі, яка захищає нутрощі ноутбука від ушкоджень при ударах і падіннях.

З 1993 року ноутбуки ThinkPad стали стандартним обладнанням для астронавтів NASA, що працюють у космосі. Їх широко застосовували в місіях шатлів і досі використовують на Міжнародній космічній станції.

Легенда №3

ThinkPad – найекологічніший ноутбук

З самого свого народження лінійка ThinkPad відрізнялася масштабним використанням вуглецевого волокна замість традиційних металів. Це не лише легший та міцніший, але ще й екологічніший матеріал.

Форма лопатей вентиляторів охолодження ThinkPad навіяна пір'ям на совиних крилах. Сови літають безшумно, і майже так само безшумно працюють ноутбуки ThinkPad навіть при великому навантаженні.

У 2017 році Lenovo впровадила чергову інновацію, покликану зробити екологічними не тільки самі ноутбуки, але і їх виробництво. Завдяки новій технології низькотемпературної пайки, викиди вуглецю при виробництві ноутбуків ThinkPad знижено на 35%.

Легенда №4

ThinkPad – один з найпопулярніших брендів ноутбуків у світі

Бренд ThinkPad не помер, коли в 2005 році IBM продала свій бізнес з виробництва ноутбуків компанії Lenovo.

Навпаки, компанія родом з Китаю, що володіє великими ресурсами в області R&D, продовжила еволюційний розвиток культових ноутбуків.

До слова, в найпершому ThinkPad в 1992 році був встановлений процесор з тактовою частотою 25 МГц, а в моделях ThinkPad 2017 року можна побачити процесори з тактовою частотою 2,8 ГГц, тобто в 112 разів швидше.

Кількість транзисторів у процесорах нового покоління в 7 тис. разів більша, ніж була в першій моделі. До того ж новий ThinkPad X1 Carbon від Lenovo в 3,5 рази тонший і на 1,8 кг легший, ніж легендарний ThinkPad 700С.

До 2014 року в світі було продано 100 млн ноутбуків ThinkPad. Якщо викласти їх усіх в один ланцюг, ним можна обернути земну кулю.

ThinkPad має безліч трофеїв у комп'ютерному світі. Що б ми робили без нього? Чи могли б ми працювати вдома чи в будь-якому іншому місці, де б ми не забажали? Чи були б ноутбуки такими ж безпечними? Чи змогли б ми прочитати зараз цю публікацію? Важко сказати. Єдине, що ми точно знаємо, це те, що ThinkPad буде продовжувати впроваджувати інновації і розвиватиме комп'ютерний потенціал найближчі 25 років.

Показати ще новини
Радіо НВ
X