Не хочуть кодувати сигнал. Телеканал Сонце попросив Зеленського вплинути на медіагрупи

22 липня 2020, 11:23

Телеканал Сонце звинуватив медіагрупи в тиску на провайдерів, з метою змусити мовник закодувати свій сигнал на супутнику.

Телеканал Сонце звернувся з відкритим листом до президента Зеленському та поскаржився на тиск медіагруп в питанні кодування сигналу мовника на супутнику.

«Декілька медіагруп ухвалили скоординоване рішення про кодування свого сигналу, та намагаються примусити незалежних мовників слідувати цьому рішенню. Метою цих медіагруп є обмеження доступу телеглядачів до безкоштовного супутникового сигналу і перерозподіл телевізійної аудиторії на свою користь», - йдеться у зверненні.

Відео дня

Телеканал Сонце заявив, що в перебігу останніх декількох місяців отримував повідомлення від операторів і провайдерів про тиск з боку представників великих медіагруп, які нібито змушували провайдерів виключити телеканал Сонце зі своїх мереж. В іншому випадку медіагрупи погрожували позбавити провайдерів прав на ретрансляцію каналів цих медіагруп, йдеться в листі телеканалу.

«Мета тиску не приховується - змусити наш і інші незалежні телеканали (які не входять до медіагруп - ред.) закодувати свій супутниковий сигнал », - вважають у мовника.

Телеканал заявив, що вважає подібні дії «великих гравців» телеринку спробою перешкодити діяльності незалежних мовників та зневагою до конституційного принципу свободи слова та гарантованих законом прав телеглядачів, грубим порушенням законодавства України та умов чесної конкуренції на телевізійному ринку.

Раніше зі схожою заявою телеканал Сонце також звертався до Інтернет асоціації України. Мовник просив асоціацію про підтримку в ситуації, коли медіагрупи "намагаються обмежити доступ" до каналу.

Нагадаємо, що 13 липня один з найбільших інтернет-провайдерів України Ланет звинуватив медіагрупу 1 + 1 media в тиску з вимогою прибрати з сітки ряд незалежних телеканалів, що не були закодовані на супутнику. Серед цих телеканалів був і канал Сонце. Також провайдер стверджував, що 1 + 1 media направив їм лист про розірвання співпраці "для прискорення прийняття рішення". В 1 + 1 media звинувачення провайдера спростували і заявили, що договір з Ланет довелося розірвати, щоб провести переговори щодо перегляду комерційних умов співпраці. На «плюсах» також відзначили, що публікація провайдером скан-копії листа суперечить положенням про конфіденційність угоди.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X