Zoom-ефект. Як глобальний карантин став золотим часом для американського сервісу відеоконференцій
Коронакризовий світ сповнений повідомлень про згортання бізнесів і зупинку підприємств. Але там, де майже всі втрачають, є і ті, хто знаходить, пише журнал НВ.
С правжнім «вікном можливостей» стала пандемія COVID-19 і викликаний нею карантин для американської компанії Zoom Video Communications. Її сервіс для відеоконференцій, під час проведення яких учасники можуть перебувати на будь-якій відстані один від одного, став чи не найбажанішим високотехнологічним продуктом на планеті протягом березня-квітня 2020 року.
Всього кілька місяців тому Zoom користувалися не більше 10 млн користувачів. Тепер їх кількість щодня складає 200 млн осіб. А Zoom Cloud Meetings, застосунок для смартфонів, у лютому-березні в усьому світі очолив рейтинги за кількістю завантажень.
За тиждень 15−21 березня тільки у США його завантажували у 14 разів більше, ніж за будь-який інший тиждень у четвертому кварталі 2019-го. У Великій Британії приріст став 20-кратним, у Франції - 22-кратним, а в Італії кількість завантажень збільшилася у 55 разів.
Уналідок акції компанії Zoom Video Communications пішли вгору: ще в січні їх вартість на біржі NASDAQ становила максимум $76,73, а 8 квітня сягнула позначки в $116. Подібне зростання йде врозріз із загальними трендами: індекс NASDAQ Composite, розрахований на базі котирувань усіх компаній, що торгуються на біржі, у квітні був на 19% нижчим від максимальних лютневих значень.
Капіталізація Zoom на початок квітня сягла $38,2 млрд, що більш ніж удвічі перевищує цей показник під час виходу компанії на IPO торік.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.