Акціонер подав до суду на Zoom через приховування даних щодо вразливостей

8 квітня 2020, 17:49

Інвестор вважає, що пов’язані з уразливістю даних скандали завадили зростанню акцій Zoom.

На сервіс відеоконференцій Zoom подали колективний позов через приховування компанією даних про уразливість, пише Bloomberg.

Колективний позов до компанії в Федеральний суд Сан-Франциско подав акціонер Майкл Дріє. Він звинувачує топменеджерів компанії в приховуванні правди про недоліки в програмному шифруванні додатки, в тому числі про передбачувані уразливості для хакерів, а також несанкціоноване розкриття особистої інформації третім сторонам, в тому числі Facebook.

Відео дня

На думку інвестора, публічні звинувачення в уразливості сервісу, які з'явилися ще в кінці 2019 року, завадили зростанню вартості акцій Zoom.

Попри звинувачення в небезпеку Zoom, в березні цього року акції компанії виросли майже вдвічі у зв'язку з масовим переходом компаній на віддалену роботу через пандемію коронавірусу.

Однак, через виявлені в сервісі недоліки, які, в тому числі дозволяють хакерам прослуховувати наради, управляти комп'ютерами та отримувати доступ до захищених файлів, користувачі почали відмовлятися від Zoom. Зокрема, співробітникам компанії Ілона Маска SpaceX заборонили використовувати в робочих цілях сервіс для відеоконференцій Zoom з міркувань конфіденційності. Також використання Zoom заборонили Міністерство освіти Нью-Йорка й уряд Тайваню.

Як пише видання, гендиректор компанії Ерік Юань визнав недоліки програми та вибачився за проблеми з конфіденційністю. Він заявив, що Zoom працює над впровадженням наскрізного шифрування, але на це буде потрібно кілька місяців. Відзначається, що частина проблем з безпекою пов'язані з тим, що Zoom був орієнтований на корпоративних клієнтів з власними командами IT-безпеки, а не на широке коло споживачів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X