Зеленський доручив уряду спростити іноземним айтішникам імміграцію в Україну

4 вересня 2020, 09:23

Президент Зеленський доручив Кабміну розробити ряд законопроектів, спрямованих на спрощення імміграції для іноземних айтішників, оподаткування в IT-сфері та розвиток профільної освіти в IT.

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів удосконалити процедуру отримання іноземними IT-фахівцями дозволу на імміграцію і отримання роботодавцем - IT-компанією дозволу на оренду іноземців.

Відео дня

Відповідний указ № 371 Зеленський видав 3 вересня.

Тим же указом президент доручив уряду в тримісячний термін із залученням представників державних органів, бізнес-асоціацій, незалежних експертів і народних депутатів України розробити і внести на розгляд Верховної Ради України законопроекти ряд законопроектів, спрямованих на створення сприятливих умов для розвитку української IT-індустрії.

Зокрема, на законодавчому рівні пропонується визначити тимчасові особливості оподаткування зарплат IT-фахівців, які знаходяться в трудових відносинах з IT-компаніями. Це пропонується зробити для встановлення ефективного рівня податкового навантаження, сприяння детінізації сфери оплати праці та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних IT-компаній на зовнішньому ринку.

Крім того, в указі йдеться про вдосконалення порядку здійснення процесуальних дій у кримінальному провадженні та розвиток освіти в галузі знань Інформаційні технології. Серед іншого пропонується проводити перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних з залученням навчальних закладів, які здійснюють підготовку фахівців в IT-сфері.

Нагадаємо, що білоруські IT-компанії готуються до релокації своїх співробітників з країни , а білоруський офіс британської IT-компанії Godel Technologies в серпні вже перевіз в Україну на невизначений термін частину своїх співробітників.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X