Зелений офіс. Як зробити робочий простір більш енергоефективним - картки НВ

21 квітня 2017, 16:25
Рахунки за комунальні послуги ростуть, і про економію замислюються все більше українців. Редакція Новое Время. Бизнес вирішила дізнатися у експерта, як зробити свій офіс більш "зеленим" і енергоефективним

На наші запитання відповів виконавчий директор Інституту сталого розвитку, засновник Харківського енергетичного кластеру та колумніст НВ Бизнес Станіслав Ігнатьєв.

Відео дня

Як зробити свій офіс "зеленим" і енергоефективним?

Варто мінімізувати використання вичерпних ресурсів (електроенергії, газу, вугілля) та збільшити використання відновлюваних джерел енергії (сонячної, геотермальної енергії та біомаси).

Хіба це вигідно для компанії?

Енергоефективний офіс – це, в першу чергу, зменшення статті видатків на енергоносії у структурі витрат компанії. Таким чином, можна зменшити витрати до 0, створивши "пасивний" офіс. Оптимально впровадження енергоефективних технологій дозволить зменшити витрати на 40-70%. Як наслідок, такий крок допоможе зменшити собівартість одиниці виробленої продукції (наданої послуги).

Які основні кроки потрібно зробити, щоб зробити офіс енергоефективним?

  1. Провести енергоаудит та визначити головні джерела втрат. Якщо мова йде про великий офіс або будинок, можна звернутися до професійних енергоаудиторів, наприклад тих, що входять до "Асоціації енергоаудиторів". Якщо ваш офіс знаходиться в квартирі – такий аудит можна провести самостійно, проаналізувавши платежі за комунальні послуги та заповнивши просту анкету енергоаудиту.
  2. Впровадити технології ресурсозбереження – від утеплення до заміни систем опалення і освітлення.
  3. Розробити і використовувати правила використання енергоресурсів. Від банального "виходячи з офісу, вимикайте світло", до "встановлюйте режим на комп'ютері, якщо ви не працюєте на ньому більше 10 хвилин".
  4. Впровадити технології альтернативної енергетики. Наприклад, встановити сонячні колектори для приготування гарячої води, або теплові насоси "повітря-повітря" для опалення і кондиціонування.

Так з чого почати?

З енергетичного аудиту. Потрібно визначити місця втрат теплоносія (в системі опалення та конструкції) і розташування "містків холоду" (щілин і тріщин в стінах, підлогах, покрівлі/перекриттях). Також слід встановити місця нераціонального використання електроенергії – наприклад, зменшувати подачу опалення, коли в офісі не працюють співробітники, або в конференц-залах, коли ті порожні.

У скільки це обійдеться?

Кожен проект індивідуальний: все залежить від точки виходу (в якому стані будівля та комунікації) і кінцевої мети, куди потрібно прийти. Бувають випадки, коли дешевше побудувати нову будівлю, ніж модернізувати стару.

Які рішення – найбільш ефективні?

Найбільш ефективно об'єднувати технології енергозбереження з використанням альтернативних джерел енергії.

Які рішення – найбільш маловитратні? Можливо, для початкового етапу.

Найдешевший метод енергоефективних рішень – не використовувати енергію, взагалі.

Також недорогі варіанти:

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

– установка відбиваючих екранів (з фольги) за радіаторами опалення. Це дозволяє перенаправити тепло зі стіни в кімнату, роблячи її тепліше до +8-10о С)

– фарбування радіаторів в темні кольори (таким чином радіатори віддають більше тепла)

– заміна ламп (LED-лампи дозволяють зменшити енергоспоживання на освітлення до 20%)

– перехід котельні з газу на біомасу (як мінімум, можна досягти здешевлення енергоносія з 30% до 80%).

Повторимо ще раз:

Показати ще новини
Радіо НВ
X