Засновник Huawei про санкції США, продажі смартфонів, кризу на ринку мікросхем та майбутнє компанії. Головне з інтерв'ю світовим ЗМІ
Засновник Huawei Жень Чженфей сподівається на покращення відносин з новою адміністрацією США, проте у виключення компанії з «чорного списку» не вірить.
Засновник та голова китайської технологічної компанії Huawei Жень Чженфей дав інтерв'ю світовим ЗМІ щодо відносин Huawei з урядом США, можливість продажу ще одного підрозділу компанії та ситуацію на ринку мікросхем.
Інтерв'ю з Reuters, CNBC, Сіньхуа і іншими ЗМІ викладено на сайті компанії.
Про відносини Huawei з адміністрацією Байдена
За словами засновника Huawei, він сподівається на те, що адміністрація новообраного президента США Джо Байдена при перегляді відносин з китайською компанією зважить на економічні інтереси. Також він виразив сподівання, що нова адміністрація США керуватиметься більш відкритою політикою, «яка відповідає інтересам американських компаній і економіки США в цілому».
«Торгівля вигідна обом сторонам. Американським компаніям фінансово вигідно мати дозвіл на постачання товарів китайським споживачам. Якщо виробничі потужності Huawei розширяться, це означатиме, що американські компанії зможуть продавати більше», — зазначив Жень Чженфей.
Очільник Huawei виразив сподівання, що компанія зможе закупити багато американських комплектувальних деталей та обладнання.
Водночас засновник Huawei вважає, що найближчим часом США навряд виключать компанію з «чорного списку».
«Не скажу, що це неможливо, але надзвичайно малоймовірно. Ми навіть не розглядаємо таку можливість», — додав Чженфей.
Про кризу на ринку мікросхем
На думку засновника Huawei, на світ чекатиме криза перевиробництва чипів і китайська компанія не буде інвестувати у виробництво мікросхем.
«Уряду США дійсно потрібно звернути увагу на власну індустрію з виробництва мікросхем. США вважають це виробництво важливим, Європа і Японія теж так думатимуть… Я переконаний, що настане день, коли на ринку буде надлишок мікросхем і нас ще вмовлятимуть їх купувати», — вважає голова Huawei.
Про продаж підрозділу смартфонів
Водночас Чженфей додав, що компанія не планує у майбутньому продавати бізнес з виробництва приладів. Проте він зазначив, що продаж молодіжного бренду смартфонів Honor став для компанії вимушеним рішенням, ухваленим у відповідь на зміни у зовнішньому середовищі.
«Відокремлення Honor повинно було допомогти постачальникам і партнерам зі збуту. Якби Honor не міг закуповувати комплектувальні деталі, постраждали би постачальники зі всього світу», — зазначив Чженфей.
На думку засновника компанії, Huawei зможе компенсувати збитки через ситуацію з виробництвом мобільних телефонів протягом поточного року.
«Мобільні телефони — лише частина категорії приладів. Тож у майбутньому Huawei може передавати свої технології 5G іншим компаніям, але ніколи не продаватиме бізнес із виробництва приладів», — додав засновник Huawei.

Про технологію 5G, вугільні шахти та iPhone 12
Очільник Huawei зазначив, що деякі американські політики мають певні занепокоєння щодо потенційного впливу 5G у світовому масштабі. Він нагадав, що Huawei обіцяла передати всі свої 5G-технології, а не лише ліцензувати виробництва.
«Варто США попросити, ми передамо все: від вихідних програм і вихідного коду до всіх секретів і ноу-хау з дизайну апаратного забезпечення та навіть чипсетів. Я мав на увазі те, що сказав, але жодна американська компанія до нас так і не звернулася», — заявив Чженфей.
Також засновник Huawei додав, що більшість ІКТ-компаній не розглядали видобувну галузь як ринок, на якому можна здійснювати прориви. За словами Чженфея, наразі у Китаї нараховується близько 5 300 вугільних шахт і 2 700 рудних. Якщо компанія добре обслуговуватиме ці 8 000+ об'єктів, засновник Huawei сподівається запропонувати ці послуги і шахтам поза межами Китаю.
«"Безпілотне» видобування корисних копалин може мати велике значення для шахт. Увесь світ виграє, якщо нам вдасться використати ці ресурси за допомогою автоматизованого видобутку корисних копалин", — додав Чженфей.
Також голова Huawei відзначив прогрес смартфону iPhone 12, який зміг досягти швидкості завантаження у 1,82 Гбіт/с. Він також нагадав, що китайська компанія допомогла побудувати 5G-мережі у багатьох містах, зокрема у Берліні, Мюнхені, Мадриді, Цюриху, Женеві, Амстердамі, Відні, Барселоні та інших.
«Той факт, що користувачі iPhone 12 можуть на повну використовувати можливості наших 5G-мереж в Європі, свідчить про їхню якість. Це дозволяє досягти балансу думок щодо Huawei в Європі», — зазначив засновник Huawei.
Про диверсифікацією
Засновник Huawei підкреслив, що компанія ніколи не буде займатися диверсифікацією. Він додав, що компанія лише пропонує платформу, яка не особливо відрізняється для різних галузей.
«Платформа для вугільної промисловості, по суті, не відрізняється від платформи для телекомунікаційної чи транспортної галузі. Просто керівництво вугільних шахт ще не вміє користуватися цією платформою, тому ми допомагаємо їм більше. Ми продаємо більше платформ, але це не диверсифікація», — підсумував Чженфей.