«Буде гірше». Засновник DOU та Djinni розповів, чого чекати українським айтівцям цього року

15 березня, 10:07
Оцінка війни в Україні змінилася на песимістичнішу (Фото:Zan\Unsplash)

Оцінка війни в Україні змінилася на песимістичнішу (Фото:Zan\Unsplash)

Засновник сайту пошуку роботи в IT-індустрії Djinni Макс Іщенко дав свій прогноз щодо розвитку ринку в Україні.

Засновник сайту з пошуку роботи в IT-індустрії Djinni та порталу DOU Макс Іщенко розповів, чого чекати на український IT ринок у 2023 році.

Про це він написав у своєму Twitter.

« Якщо дуже коротко: буде гірше. Цей рік буде навіть складнішим за 2022», — написав Іщенко.

Відео дня

За словами Іщенка, у Djinni бачать це за внутрішніми дашбордами та цифрами — вакансій поменшало, а відгуків більше. Також змінилася активність компаній та їх revenue.

Він зазначив, що рекордні бенчі найму в Україні у великих аутсорсерів зупиняються та/або переносяться у безпечніші локації, тому що цього вимагають клієнти. За словами Іщенка, у компаній немає прогнозу за наймом навіть на 3-5 місяців, тільки " На даний момент".

За словами Іщенка, для цього є дві причини – більш реалістична (песимістична) оцінка війни та глобальне "охолодження" ринків.

"Якщо в перші місяці після вторгнення клієнти говорили „ ми вас підтримаємо“ і „ми готові почекати“, зараз усім зрозуміло, що війна швидко не закінчиться. Плюс додали песимізму масовані обстріли та блекаути у листопаді-грудні», — написав Іщенко.

Він наголосив, що замовники адаптуються під нові реалії та шукають заміну українським розробникам. Водночас українські компанії також адаптуються — відкривають нові офіси, шукають клієнтів, які готові працювати з Україною навіть за таких умов, але за найкращою ціною.

«Звичайно, ситуація тяжка, але кому в Україні зараз легко? Айтішка принаймні може працювати. Вигріб. Треба готуватися морально, що швидкої перемоги не буде, але ми однаково переможемо», — написав Іщенко.

Як повідомлялося, за останні пів року кількість співробітників у 50 найбільших ІТ-компаніях України скоротилася на 5%. Компанії легалізують співробітників там.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X