Прийняли за основу. Рада підтримала законопроєкти про електронні комунікації і хмарні послуги

16 червня 2020, 15:21

Парламентарії підтримали законопроекти № 3014 і № 2655 в першому читанні.

Верховна Рада 16 червня ухвалила за основу законопроєкт № 3014 про електронні комунікації і законопроєкт № 2655 про хмарні послуги.

Законопроєкт № 3014 передбачає встановлення повноважень держави щодо управління та регулювання діяльності в сфері електронних комунікацій. Також він визначає права, обов'язки і принципи відповідальності фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у даній діяльності або користуються електронними комунікаційними послугами.

Відео дня

Документ встановлює правові основи діяльності постачальників електронних комунікаційних мереж або послуг і передбачається:

  • ввести повідомний принцип реєстрації суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність в сфері електронних комунікацій;
  • ввести консультації з учасниками ринку з усіх питань, що зачіпають їх інтереси;
  • встановити процедуру подачі документів до регуляторного органу в електронному вигляді;
  • удосконалити контроль у сфері електронних комунікацій з метою його направлення на попередження правопорушень і зниження потенційно можливого тиску на суб'єктів господарювання, зменшення кількості перевірок цих суб'єктів на їх території;
  • відповідальність за порушення законодавства про електронні комунікації;
  • уточнити, враховуючи законодавство ЄС, термінологію в сфері електронних комунікацій.

Законопроєкт № 2655 визначає правила, за якими держоргани, місцева влада і держпідприємства зможуть користуватися хмарними послугами. Також документ вводить в дію перелік постачальників хмарних послуг, який пропонується вести Кабінету міністрів. Встановлювати вимоги яким повинні відповідати постачальники кожного виду хмарних і супутніх послуг для включення в перелік буде Кабмін.

Законопроєкт пропонує:

  • дати визначення "хмарних обчислень", "хмарних послуг», «постачальника хмарних послуг», «користувача хмарних послуг», «хмарних ресурсів», а також «центру обробки даних (ЦОД) »;
  • ввести в термінологію українського законодавства визначення і перелік хмарних послуг, способи їх надання, встановити вимоги до постачальників хмарних послуг для публічних замовників;
  • встановити правові засади надання хмарних послуг;
  • визначити особливості надання та споживання хмарних послуг держорганами, органами місцевого самоврядування, а також особливості обробки персональних даних і захисту інформації при наданні хмарних послуг.

До хмарних послуг законопроєкт відносить: інфраструктура як послуга (IaaS), платформа як послуга (PaaS), програмне забезпечення як послуга (SaaS) і безпеку як послуга (SECaaS), а також інші послуги, що відповідають визначенню хмарних послуг.

«У разі хоча б часткової реалізації стратегії Cloud First (Приблизно 50% потреб в ІТ сфері буде задовольнятися за рахунок хмарних послуг, а не капітальних інвестицій), сукупна економія може досягти 40 млрд грн за період 2020-2024 роки », - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, що на початку червня Рада не підтримала законопроект про спрощення доступу до об'єктів інфраструктури.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X