«Суперечить зобов’язанням перед ЄС». У BRDO розкритикували законопроєкт про телеком-регулятор

20 жовтня 2021, 11:57

В Офісі ефективного регулювання заявили, що законопроєкт про телеком-регулятор не відповідає нормам Конституції та міжнародним зобов’язанням в рамках Угоди про асоціацію з ЄС і має бути доопрацьований.

В Офісі ефективного регулювання BRDO розкритикували законопроєкт про телеком-регулятора (№ 6055) і назвали його нівелює незалежність регулятора, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

«Цей законопроєкт повинен визначати принципи створення незалежного регуляторного органу галузі. Замість цього він містить ряд норм, які нівелюють незалежність регулятора, не відповідають Конституції України та міжнародним зобов'язанням в рамках Угоди про асоціацію з ЄС», - йдеться в повідомленні BRDO.

Зокрема, законопроект передбачає, що президент України створює Експертну раду з питань цифровізації, який впливає на призначення та звільнення членів регулятора.

В Офісі ефективного регулювання вважають, що ця норма суперечить ст. 106 Конституції України, в якій зазначено, що президент не має повноважень, пов'язаних з підзвітністю регуляторного органу.

Таким чином, члени регулятора не можуть бути призначені або звільнені Експертною радою, який створений за указом президента і звітує йому ж.

«Більш того, Експертна рада отримує повноваження виносити негативний висновок про роботу членів регулятора протягом одного року. При цьому чітких критеріїв для визнання роботи незадовільною не передбачається», - відзначили в BRDO.

Таким чином, члени регулятора можуть бути звільнені в залежності від волі Експертної ради, підкреслюють в Офісі ефективного регулювання.

«Відповідно, ні про яку політичну незалежності та неупередженості регуляторного органу мови йти не може, що ставить під загрозу саму можливість інтеграції України в цифровий ринок ЄС» - заявили в BRDO.

Також у BRDO є ряд інших зауважень до законопроєкту. Зокрема, мова йде про повноваження регулятора, які дозволяють йому ввести обов'язкову реєстрацію абонентів, і створити умови для того, щоб зобов'язати споживачів самостійно перевіряти легальність придбаних телефонів.

В Офісі ефективного регулювання підкреслили, що законопроект № 6055 Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері електронних комунікацій, радіочастотного спектру і поштового зв'язку України має бути доопрацьований.

Раніше в BRDO розкритикували ідею зобов'язати громадян перевіряти легальність куплених телефонів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X