Регулятор не погодив єдиний законопроект про електронні комунікації

3 березня 2020, 17:01

НКРЗІ знайшла суттєві недоліки у єдиному законопроекті про електронні комунікації, який залишився на розгляді парламенту.

Нацкомісія з державного регулювання зв’язку та інформатизації висловилася за недоцільність прийняття проекту закону України про електронні комунікації № 3014 від 5 лютого 2020 року. Відповідне рішення НКРЗІ ухвалила на засіданні 3 березня.

Відео дня

Цей закон мав визначити правову основу діяльності у сферах електронних комунікацій і радіочастотного спектру, в тому числі: повноваження держави щодо управління та регулювання діяльності у сфері електронних комунікацій, а також права, обов’язки і принципи відповідальності всіх сторін, залучених у використання електронних комунікаційних послуг.

Прийняття нового закону про електронні комунікації також є одним із зобов’язань України перед Євросоюзом, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС.

У НКРЗІ зазначили, що законопроект має ряд суттєвих недоліків, зокрема:

— не забезпечує незалежності регуляторного органа у сфері електронних комунікацій та радіочастотного спектра;

— не передбачає механізму утворення та фінансування регуляторного органа, відбору, призначення та звільнення його голови та членів;

— не враховує світові тенденції конвергенції телекомунікаційних мереж та телекомунікаційних послуг;

— не відповідає європейській практиці щодо забезпечення надання універсальної електронної комунікаційної послуги;

— не містить визначень термінів, які використовуються по тексту законопроекту;

— регламентує дублювання повноважень регуляторного органа та Антимонопольного комітету України, тощо.

Як повідомлялося, законопроект про електронні комунікації № 3014 — шоста спроба нового скликання Ради впровадити європейські норми у вітчизняне телеком-законодавство. Крім законопроекту № 1083 і його сателіта (про радіочастотний ресурс № 1086), у парламент вносили також проекти законів про електронні комунікації № 2264, про радіочастотний ресурс № 2316, про розвиток інфраструктури для цифрової трансформації економіки і суспільства № 2320 (відомий як вітчизняна версія Європейського кодексу електронних комунікацій). На сьогодні всі раніше внесені документи знято з розгляду.

Показати ще новини
Радіо NV
X