Рада відмовилася спростити телекомникам доступ до об'єктів інфраструктури

5 червня 2020, 15:59

Попри підтримку профільного комітету і представників галузі Верховна Рада не підтримала законопроєкт про спрощення доступу до об'єктів інфраструктури.

Верховна Рада відхилила законопроєкт № 2042 про спрощення доступу операторів до об'єктів інфраструктури, передає Інтерфакс-Україна в п'ятницю, 5 червня.

Ухвалення законопроєкту в другому читанні підтримали 187 депутатів при необхідних 226 голосах. Повернення законопроєкту з подальшим повторним другим читанням підтримали 224 парламентаря.

Відео дня

Законопроект був покликаний врегулювати деякі аспекти взаємин між власниками інфраструктури та телеком-провайдерами: прояснити питання щодо укладення договору про доступ та встановлення плати за використання інфраструктури.

Напередодні розгляду законопроєкту, мобільні оператори і операторів фіксованого зв'язку закликали депутатів підтримати зміни до закону про доступ. Представники галузі стверджували, що неодноразово стикалися з ухиленням від укладення договору з боку ОСББ або призначенням додаткової плати за використання інфраструктури.

В середині квітня парламентський комітет з питань цифрової трансформації рекомендував Верховній Раді схвалити доопрацьований законопроект № 2 042 у другому читанні і в цілому.

У лютому Рада відправила законопроект № 2042 на повторне друге читання.

Закон Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж вступив в силу в 2017 році. Даний закон встановив правила надання доступу до інфраструктури відповідного об'єкта і методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта. У той же час, оператори і провайдери телекомунікацій неодноразово підкреслювали, що норми цього закону не виконуються балансоутримувачами об'єктів інфраструктури.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X