«Загроза для ринку». Що принесе українській IT-індустрії відмова від системи з ФОПами

27 листопада 2021, 14:12

Понад 80% компаній українського IT-сектору переважно працюють із співробітниками через ФОП. На думку експертів, така система роботи — одна з причин, через які бути айтішником в Україні вигідніше, ніж у європейських країнах.

За 2020-2021 роки кількість ФОП, що спеціалізуються на комп'ютерних та інформаційних послугах в Україні, зросла на 40%.

Про це йдеться у статті НВ Бізнес Скільки заробляють програмісти в Україні, Польщі, Німеччині, США та чи зростуть їхні зарплати 2022 року.

Відео дня

Наразі саме цю форму співробітництва використовує понад 80% компаній українського IT-сектору. З них половина ( 55%) компенсують додатково всі податки працівникам.

«З огляду на законну можливість зменшити податок за допомогою оформлення ФОП або СПД. Компанії самі готові вести всю звітність співробітників, тому для фахівця дана форма працевлаштування не викликає жодних незручностей», - наголосила старший консультант міжнародної компанії Korn Ferry в Україні Анастасія Смоляніна.

Експерти зазначають, що сьогодні бути IT фахівцем в Україні набагато вигідніше, ніж у Європі — і робота через ФОП відіграє у цьому важливу роль.

Як зазначає віце-президент з управління талантами Ciklum Ольга Куракса, діюча модель роботи ІТ-бізнесів з розробниками стала одним з найважливіших факторів стрімкого зростання індустрії в країні.

СЕО та співзасновник Intellias Віталій Седлер зазначив, що будь-який примусовий перехід на іншу модель роботи буде загрозою для IT ринку. Водночас він вважає, що якщо з'явиться альтернатива, яка добре працюватиме, люди самі захочуть на неї перейти.

За словами засновника та CEO Beetroot Андреаса Флодстрома, оцінка цих ризиків залежить від запропонованої моделі.

"Якщо перехід на іншу систему оподаткування приведе до створення більш стабільної та впізнаваної у світі моделі, це може спровокувати позитивну динаміку на українському ринку", - вважає він.

На думку експертів, ризики руйнування роботи ІТ-індустрії через ФОП складно висловити в цифрах.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X