Google хоче перетворити YouTube в маркетплейс — Bloomberg

12 жовтня 2020, 10:51

В YouTube тестують можливість продажу товарів через відео і інтеграцію з платформою електронної комерції Shopify.

YouTube тестує можливість, яка дозволить продавати рекламовані на платформі товари прямо з відео. Для цього сервіс став пропонувати авторам використовувати програмне забезпечення YouTube для маркування і відстеження продуктів, представлених в їхніх кліпах, пише Bloomberg з посиланням на джерела.

Відео дня

Потім ці дані будуть пов’язані з інструментами аналітики і покупок від батьківського Google. Як пише видання, таким чином компанія намагається перетворити YouTube в обширний каталог товарів з відео, які глядачі можуть переглядати і купувати безпосередньо.

З цією метою YouTube також тестує інтеграцію з платформою електронної комерції Shopify.

Представник YouTube підтвердив Bloomberg, що компанія тестує ці функції на обмеженій кількості каналів. Також в компанії додали, що творці відео будуть мати контроль над показаними продуктами. В YouTube назвали це експериментом і відмовилися повідомляти подробиці.

Відзначається, що це крок дозволить перетворити відеосервіс з рекламного гіганта в претендента на місце великого гравця в електронній комерції, який зможе конкурувати з Amazon і Alibaba.

«YouTube — один з найменш використовуваних ресурсів. Якщо вони вирішать, що хочуть інвестувати в це, для них це величезна можливість», — зазначив президент стартапу електронної комерції Basket Енді Еллвуд.

Поки невідомо, як YouTube планує заробляти на продажах товарів. Відзначається, що сервіс почав пропонувати підписки для авторів і стягувати 30% від цих платежів.

За даними Bloomberg Intelligence, до 2025 року ринок електронної комерції, за винятком Китаю, може вирости до $2,8 трлн. Аналітики відзначають, що хоча Facebook і випереджає YouTube на цьому ринку, перспективи зростання електронної комерції роблять його занадто великим, щоб залишатися в стороні.

Нагадаємо, що в найближчі три роки Google збирається заплатити виданням $1 млрд за новини для нового сервісу компанії Google News Showcase.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X