Світова економіка втратила близько $1 трлн через кіберзлочини — дослідження

8 грудня 2020, 12:17

Через кібератаки та додаткові витрати на безпеку світова економіка втратила близько 1% ВВП.

Світова економіка втратила понад $1 трлн з 2018 року через кіберзлочини та додаткові витрати на захист від них.

Про це йдеться в звіті Приховані витрати кіберзлочинності компанії-виробника антивірусного програмного забезпечення McAfee і Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS).

Відео дня

За даними дослідження, кіберзлочинність обійшлася економіці в трохи більше одного відсотка світового ВВП. Це вдвічі більше, ніж в 2018 році.

Через хакерські атаки, організації по всьому світу втратили близько $945 млрд. Крім того, очікується, що за підсумками 2020 року ще $145 буде витрачено на кібербезпеку у вигляді додаткових витрат.

Звіт був створений на основі даних, зібраних компанією з маркетингових досліджень Vanson Bourne, яка спеціалізується на технологіях. В ході опитування 92% респондентів заявили, що крім фінансових збитків вони зазнавали втрат продуктивності праці і робочого часу. В середньому, максимальна довжина перерви в роботі організації через кібератаки становила 18 годин. В середньому, це приносило організаціям збитки понад півмільйона доларів.

При цьому, тільки 4% опитаних заявили, що їх організації не стикалися з інцидентами з кібербезпекою в 2019 році. В інших випадках організації скаржилися на збитки від шкідливого або шпигунського програмного забезпечення.

Автори дослідження пов'язують зростання кількості кібератак як зі швидшою і точнішою реакцією на самі атаки (їх стали частіше фіксувати), так і з підвищенням рівня самих хакерів.

За даними звіту, під час пандемії користувачі значно збільшили активність в мережі, що дає хакерам більше можливостей для роботи.

Також наголошується, що за останній рік все більше кібератак було направлено на організації, для яких перерва в роботі має критичне значення. Наприклад - медичні та державні установи.

Для складання звіту автори дослідження Опитування 1500 міжгалузевих представників IT і директивних органів компаній з формуванням репрезентативної вибірки. Також укладачі звіту провели інтерв'ю з чиновниками, використовували відкриті дані держорганів і доходів МВФ.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X