Як осідлати єдинорога. Інтерв'ю з українським IT-мільйонером зі США Олегом Рогінським

22 травня 2021, 11:11
НВ Преміум

Олег Рогінський, українець, IT-мільйонер і житель США, розповідає, як його стартап People.ai наближається до капіталізації $1 млрд, розкриває тонкощі бізнесу в Кремнієвій долині та пояснює, чому українські айтівці не хочуть залишати батьківщину.

О лег Рогінський, засновник американського стартапу People.ai й № 58 у списку Топ-100 найбагатших українців, розмовляє з журналом НВ зі свого будинку в передмісті Сан-Франциско. За місцевим часом п’ята ранку, але 35-річний Рогінський зібраний, зосереджений, і це не перша його ранкова зустріч сьогодні. Ранню годину видає тільки склянка кави, з якої Рогінський, який працює біля екрану стоячи, періодично відпиває.

Відео дня

Будні людини зі статками $130 млн, яка заснувала компанію, що впевнено йде до капіталізації у мільярд, заздрості не викликають.

Стартапу People.ai, який аналізує дані про роботу відділів продажів і допомагає підвищувати їхню ефективність, п’ять років, і за цей час компанія виросла в десятки разів. У 2019 на черговому раунді залучила близько $60 млн інвестицій, зокрема від непублічного венчурного фонду Iconiq Capital, який управляє активами Ілона Маска й Марка Цукерберґа.

За оцінками бізнес-ресурсу Crunchbase, вартість People.ai сьогодні оцінюється у $500 млн +, а її клієнтами є такі великі технологічні компанії, як Zoom, Splunk.

Сам Рогінський амбітно заявляє, що через кілька років наймання і оцінка фахівців із продажу без його продукту в світі стане поганим тоном. За плечима IT-підприємця родом із Дніпра вже реалізований проєкт Semantria, найбільший у світі NLP Cloud. У 2014 році Рогінський продав його за $10 млн, а частину вирученої суми вклав у нинішній проєкт.

Про свій бізнес й перспективи Рогінський розмовляє з НВ.

Розкажіть про People.ai. У чому ідея бізнесу і в чому його успіх?

— Є така категорія IT-продуктів під загальною назвою APM (Application Performance Monitoring — моніторинг продуктивності застосунків), які збирають усі дані про активність комп’ютерів у хмарі. І дають інженеру можливість підвищити продуктивність цих комп’ютерів. Тобто отримати більше користі з тієї ж кількості заліза і знайти проблеми, що заважають реалізувати робочий потенціал. Сьогодні ця технологія коштує близько $100 млрд, і її вартість зростає на 40% на рік, тобто через 10 років вона сягне пів трильйона. Якщо таку технологію можна застосувати до машин, то чому не можна застосувати її до людей? Чому неможливо зібрати всю активність людей, які працюють над якоюсь бізнес-проблемою, застосувати ті ж самі методи, що були застосовані в APM, і збільшити продуктивність цих людей? І це основна думка, куди ми йдемо.

Показати ще новини
Радіо НВ
X