Німеччина звинуватила WhatsApp в передачі даних користувачів Facebook. У компанії заперечують звинувачення

18 травня 2020, 13:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У WhatsApp заявили, що не діляться даними користувачів з материнською компанією Facebook. У компанії підкреслили, що повідомлення користувачів захищені наскрізним шифруванням.

Власники месенджера WhatsApp заперечують звинувачення німецької влади в передачі метаданих користувачів додатка Facebook, яка є материнською компанією месенджера. Про це пише видання Handelsblatt.

Відео дня

У коментарі виданню представники компанії заявили, що не діляться ніякими «метаданими користувача» з Facebook для створення профілів в Facebook, налаштування таргетированной реклами або поліпшення інших продуктів компанії.

Також в WhatsApp підкреслили, що повідомлення в месенджері "захищені наскрізним шифруванням", а їх зміст можуть прочитати тільки безпосередні учасники листування.

Метаданими вважаються: IP-адреса, геолокація, інформація про смартфон і його операційній системі, дата і час повідомлення. На думку експертів, ці дані дозволяють створювати профілі користувачів і дізнаватися про їх пересування. Уточнюється, що пов'язуючи окремі дані, можна зробити висновки про професії, захоплення, фінансове становище і навіть хворобах користувачів.

Раніше уповноважений уряду Німеччини щодо захисту особистих даних Ульріх Кельбер застерігав федеральні міністерства і відомства від використання мессенджера WhatsApp. За словами чиновника, передача метаданих в WhatsApp відбувається вже при відправці повідомлень.

Він додав, що нехтувати захистом даних не варто навіть "в ці важкі часи", коли через пандемію коронавірусу держустановам доводиться міняти способи комунікації.

Нагадаємо, що в лютому цього року кількість користувачів WhatsApp зросла до 2 млрд . Тоді Wall Street Journal повідомляв, що найближчим часом WhatsApp планує перевести месенджер на єдину платформу з іншими продуктами Facebook. Це дозволило б користувачам WhatsApp відправляти повідомлення в Facebook Messenger. Терміни реалізації проекту не називалися.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X