Vodafone виходить на ринок фіксованого зв’язку. Купують телеком-оператора Ахметова
Мобільний оператор Vodafone Україна виходить на ринок фіксованого зв’язку і має намір купити телеком-оператора Vega. Оновлено.
Український мобільний оператор Vodafone Україна купує телеком-оператора Vega, що входить в телекомунікаційний напрям групи СКМ Ріната Ахметова. Про це йдеться в повідомленні компанії.
Компанія має намір придбати 99,99% акцій Приватного акціонерного товариства Фарлеп-Інвест, яке працює під брендом Vega. Також компанія планує купити не менше 95% статутного капіталу ТОВ Кейбл ТВ-ФІНАНСИ (Раніше ММДС). За данимиYouControl 5% належить Фарлеп-Інвест, інші 95% - Андрію Молибога.
Оператор Vodafone Україна вже отримав дозвіл Антимонопольного комітету на придбання Vega Telecom.
Оновлено. У компанії відзначили, що в разі закриття угоди Vega не буде поглинена, ліквідована або інтегрована в Vodafone. Телеком-оператор продовжить працювати як самостійна дочірня компанія в складі Vodafone Україна.
Абоненти будуть отримувати послуги, як і отримували. Існуючі тарифні плани продовжують діяти. Також в компанії анонсували нові пільгові тарифні пропозиції, які будуть доступні як для абонентів Vodafone, так і Vega, зазначила СЕО Vodafone Україна Ольга Устинова
З наступного року Vodafone планує інвестувати в розвиток мережі високошвидкісного технологічного доступу в інтернет на основі технології GPON. У компанії відзначили, що це найбільш передова технологія фіксованого доступу на сьогодні, яка забезпечує швидкість на рівні 1 Гбіт в секунду. Розмір інвестицій в горизонті 2−3 років — близько 500−600 млн грн, додала Устинова.
Оскільки Антимонопольний комітет виніс позитивне рішення по угоді, в Vodafone планують закрити її протягом п’яти днів після рішення Комітету.
Фарлеп-Інвест надає послуги фіксованого доступу до мережі інтернет і послуги фіксованого телефонного зв’язку. Кейбл ТВ-ФІНАНСИ надає послуги фіксованого доступу до інтернету. Компанії володіють частотним ресурсом в діапазоні 2,3 ГГц (15 МГц в 6 регіонах), а також в діапазоні 2,5−2,7 ГГц.
У разі закриття угоди Vodafone Україна планує продовжувати здійснювати ті ж види господарської діяльності, які зараз здійснюють зазначені компанії.
«Вихід на ринок фіксованого зв’язку стане для Vodafone одним із стратегічних пріоритетів на найближчі два роки. Ми плануємо надавати конвергентні послуги, оскільки споживачі хочуть отримувати усі послуги — мобільний зв’язок, мобільний і домашній інтернет, телебачення „з одних рук“ з гарантованою якістю і зручним сервісом Vodafone, до якого вже звикли наші клієнти », — зазначила СЕО Vodafone Україна Ольга Устинова.
У Vodafone підкреслили, що угода не призведе до монополізації або якого-небудь обмеження конкуренції на ринку, оскільки частки учасників угоди на задіяних ринках незначні.

Нагадаємо, що про плани Vodafone Україна купити Vega повідомлялося на початку серпня. Тоді повідомлялося, що сума угоди може скласти $ 50 млн або 4−5 EBITDA телеком-оператора.
Це вже друга спроба Vodafone Україна купити телеком-оператора Ахметова. Весною 2019 року ЗМІ вже писали, що Ахметов продає Vega цього ж мобільному оператору. Тоді сторони так само не коментували інформацію, а можлива сума угоди перебувала в районі 6 річних EBITDA — близько 1 млрд грн.
Однак тоді мобільний оператор повідомив Антимонопольному комітету, що інформація про покупку телекомунікаційної групи Vega (Фарлеп-Інвест) не відповідає дійсності.