Прибуток Vodafone Україна впав більш ніж на 80%. Все через переоцінку євробондів і курсової різниці

10 листопада 2020, 16:00
У третьому кварталі оператор Vodafone Україна відзвітував про зростання доходів на 12% і зростанні показників операційної ефективності. Через переоцінку євробондів чистий прибуток компанії впав на 81%.

За підсумками третього кварталу 2020 року чистий прибуток мобільного оператора Vodafone Україна обвалилась на 81% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склала 157 млн ​​грн. Про це йдеться в повідомленні оператора.

Відео дня

Такий результат в компанії пояснили курсовою різницею при переоцінці євробондів на $ 500 млн, які Vodafone Україна випустила в лютому 2020 року.

При цьому, дохід оператора в липні-вересні 2020 року зріс на 12% в порівнянні з 2019 роком і склав 4,8 млрд грн. У компанії відзначили, що висока динаміка зростання доходу пов'язана з ростом споживання дата-послуг і збільшенням покриття швидкісного мобільного інтернету.

Також зростання показали показники операційної ефективності. OIBDA виросла на 11% за і перевищила 2,5 млрд грн. При цьому, маржа OIBDA залишилася стабільною, на рівні 53,4%.

Показник ARPU підріс до 79,1 грн на тлі розширення географії покриття 4G, а також збільшенням обсягів користування швидкісним мобільним інтернетом. Споживання мобільного інтернету за останній рік зросла в 1,4 рази. В середньому дата-клієнт оператора використовує більше 5 ГБ мобільного інтернету в місяць.

За рік компанія значно збільшила доступність 4G, а третій квартал став періодом активного розвитку національного покриття зв'язку четвертого покоління.

«У липні-вересні 2020 Vodafone запустив в ефір більше 400 базових станцій в діапазоні 900 МГц, які покривають понад 2000 населених пунктів, де проживає більше 2 мільйонів чоловік», - йдеться в повідомленні оператора.

За підсумками кварталу, доступ до 4G мають 80% українців, в порівнянні з 60% роком раніше. За цей період Vodafone інвестував в свою мережу 871 млн грн. Загальні інвестиції компанії в будівництво мереж швидкісного мобільного інтернету склали 28,1 млрд грн.

Абонентська база оператора в третьому кварталі скоротилася на 4,1% і склала 19 млн. Результат в компанії пояснили зменшенням динаміки нових підключень в результаті карантину. При цьому, в Vodafone повідомили про зростання контрактних і корпоративних підключень, однак цифри не озвучили.

«Позитивну динаміку демонструють і інші нові напрямки, такі як big data аналітика, хмарні рішення, послуги для електронного документообігу», - заявили в компанії.

Раніше в Vodafone Україна заявляли, що за підсумками 2020 року український ринок недоотримає близько 1 млрд грн через відсутність роумінгу. Також СЕО оператора Ольга Устинова заявила про плани Vodafone вийти на ринок фіксованого інтернету і переглянути плани на роздріб.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X