Vodafone Україна втратив 400 тисяч абонентів, але наростив прибутки на 10%

16 травня, 17:52
Vodafone Україна втратив 400 000 абонентів передоплати (Фото:Vodafone Ukraine / Facebook)

Vodafone Україна втратив 400 000 абонентів передоплати (Фото:Vodafone Ukraine / Facebook)

Мобільний оператор Vodafone Україна заявив про падіння чистого прибутку, втрату 400 000 абонентів і зростання доходів.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

За підсумками січня-березня 2022 року мобільний оператор Vodafone Україна скоротив чистий прибуток на 42% – до 515 млн грн. Про це йдеться у звіті оператора.

Відео дня

Падіння чистого прибутку у компанії пов'язують із коливаннями курсу валют. Водночас доходи оператора зросли на 10% - майже до 5,2 млрд грн.

Показник OIBDA збільшився на 15% і перевищив 2,9 млрд грн, маржа OIBDA склала 56,7% (зростання на 2,6 процентних пунктів).

За результатами першого кварталу абонентська база зменшилася на 400 тисяч клієнтів за рахунок клієнтів передоплати. Загалом 1,6 млн. клієнтів Vodafone Україна вимушено перебувають за межами країни», — зазначили в оператора.

У компанії підкреслили, що на динаміку основних фінансових показників істотно вплинули пов'язані з війною витрати: аварійні роботи на мережі, допомога країні та клієнтам, масові міграції клієнтів за кордон в активній фазі війни.

Уточнюється, що оператор досяг зростання ключових фінансових показників завдяки успішним результатам перших двох місяців кварталу. Це сталося за рахунок збільшення користування послугами оператора та зростання кількості користувачів у січні-лютому. А ось у березні кількість активних абонентів оператора впала на 4,6%.

Також зростання фінансових показників позитивно вплинуло збільшення доходів від роумінгу. За даними компанії, 1,6 млн абонентів Vodafone Україна через війну залишили Україну у першому кварталі.

Крім того, на фінрезультатах позитивно відобразилися прибутки компанії від фіксованого бізнесу завдяки діяльності нового активу - телеком-провайдера Vega.

Капітальні інвестиції оператора у першому кварталі впали у 2,4 рази - до 376 млн грн. В даний час працює понад 90% мережі оператора.

Раніше мобільний оператор lifecell звітував про зростання доходу, чистого прибутку, абонентської бази та ARPU.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X