«Понад 100 млн грн для ринку». У Vodafone Україна розкритикували ресурсний законопроєкт

2 липня 2021, 11:39

У Vodafone Україна висловили надію, що з «ресурсного» законопроєкту виключать норми про підвищення ренти за радіочастотний ресурс.

Мобільний оператор Vodafone Україна розкритикував ресурсний законопроєкт № 5600 який серед іншого пропонує підвищення частотної ренти на 5%, що призведе до додаткових фіскальних витрат для операторів.

Відео дня

Про це GR-директор оператора Ольга Дейнега повідомила в коментарі НВ Бізнес.

За оцінками Vodafone Україна, підвищення ренти призведе до додаткових фіскальних витрат для операторів в більш ніж 100 млн грн на рік для ринку.

У компанії підкреслили, що мораторій на підвищення ставок даної ренти був одним з умов меморандуму про розвиток покриття LTE900, підписаного президентом, прем'єр-міністром і мобільними операторами в 2019 році.

«Ми сподіваємося, що із законопроєкту будуть виключені норми, які підвищують радіочастотну ренту», — зазначила Дейнега.

У компанії підкреслили, що розраховують на виконання державою своїх зобов’язань, передбачених у меморандумі, що «свідчитиме про послідовність і передбачуваність інвестицій для міжнародних інвесторів і національного бізнесу».

Раніше через підвищення рентної плати за радіочастотний ресурс «ресурсний» законопроєкт розкритикували в телеком-регуляторі. У НКРЗІ підкреслили, що підвищення ставок рентної плати призведе до надмірного фінансового навантаження на операторів.

Нагадаємо, що 1 липня Верховна Рада прийняла урядовий законопроєкт з поправками до Податкового кодексу та інших законів № 5600 («ресурсний законопроєкт») про індексацію окремих податкових ставок і підвищення рентних платежів за основу.

Раніше Європейська Бізнес Асоціація, Спілка українських підприємців і Американська торговельна палата в Україні розкритикували цей законопроект і закликали народних депутатів відмовитися від його підтримки.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X