Голова Мінцифри: «Зливи» даних і атаки на Дію ще будуть, ми маємо бути готові

12 травня 2020, 18:21

Україні варто бути готовою до нових витоків персональних даних громадян і атак на платформу держпослуг Дія, заявив голова Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров.

В інтерв'ю Радіо НВ чиновник заявив, що Дія «не володіє базами», з яких стався витік, а «просто передає" їх держорганам, зазначеним в угоді користувача.

«У нас тільки що була спільна з Національною поліцією нарада, СБУ активно підключена: там все зрозуміло, це старі бази, де вже є кримінальні провадження. Тому скоро буде офіційна інформація від МВС, все під контролем, цей бот заблокований, до Дії немає жодних питань (це підтвердили всі повноважні органи). Такі питання будуть ще виникати — будуть "зливи", будуть атаки на Дію, і ми повинні бути до цього готові», - повідомив Федоров.

Відео дня

Міністр заявив, що наразі з базами ПриватБанку, реєстрами водійських посвідчень і транспортних засобів «все добре», але з іншими державними реєстрами «є багато проблем».

«Поліція оприлюднить нову інформацію, і країна дізнається, в якому статусі знаходиться це питання, що все добре і в Дії немає жодних проблем. <...> 200%, що дуже скоро ми дізнаємося, хто [організував цей "злив"]», - додав очільник Мінцифри.

12 травня стало відомо, що в месенджері Telegram продають особисті дані українців. За словами міністра Федорова, Служба безпеки України почала відповідні слідчі дії, а «злив» не має відношення до онлайн-порталу держпослуг Дія.

Показати ще новини
Радіо NV
X