Повернення в епоху смсок. Регулятор пояснив, чому при вимкненнях світла зникає мобільний інтернет

19 грудня 2022, 14:57
Телеком-регулятор пояснив, як працює мобільний інтернет під час вимкнення світла (Фото:ROBIN WORRALL / Unsplash)

Телеком-регулятор пояснив, як працює мобільний інтернет під час вимкнення світла (Фото:ROBIN WORRALL / Unsplash)

Телеком-регулятор пояснив, чому зникає мобільний інтернет під час відключення світла.

У Нацкомісії з регулювання електронних комунікацій пояснили, чому мобільний інтернет перестає працювати за кілька годин після відключень світла.

Про це йдеться у повідомленні регулятора у Facebook.

Відео дня

"Базові станції обладнані резервними джерелами живлення. Це акумуляторні батареї, які автоматично вмикаються, коли централізоване електроживлення припиняється. Вони здатні забезпечувати автономну роботу базової станції від двох до п'яти годин за повної зарядки», — зазначив регулятор.

Якщо батарея витратила заряд, їй потрібно тривалий час для підзарядки. У той самий час істотне навантаження на мережу зменшує термін автономної роботи.

Так, для забезпечення мобільного інтернету стандарту 4G базові станції використовують більше електроенергії. Тому під час блекаутів мобільні оператори відключають частину обладнання  (наприклад, окремі частотні діапазони або стандарти), щоб надавати пріоритет голосовим послугам зв'язку.

У період блекауту регулятор рекомендує користувачам користуватися послугами SMS та месенджерів, які поглинають менше ресурсів, ніж мобільний інтернет.

Також абонентам радять не зловживати передачею " Важких" даних.

СЕО Vodafone Україна Ольга Устинова заявляла, що у разі повної відсутності електроенергії протягом кількох днів в окремих локаціях працюватиме голосовий зв'язок та смс, інтернет-з'єднання не буде.

Раніше президент компанії Київстар Олександр Комаров припустив, що мережа може перетворитися на точкове покриття , коли зв'язок буде присутнім островами.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X