Віддалений помічник: технології контролю за машинами через мережу набирають популярність

6 червня 2017, 09:30
Позиція

Надто довго Голлівуд експлуатував тему війни машин – рано чи пізно повинні були з'явитися люди, охочі встановити тотальний контроль над технікою

Так з'явилася телематика - спектр технологій, що дозволяють віддалено збирати дані і управляти своїм авто, будинком, навіть хірургічними роботами. Перебуваючи при цьому хоч на іншому континенті.

Відео дня

Найпростіший приклад – встановлення GPS-приймачів на автомобілі транспортної компанії для контролю за їх пересуванням. Координати від приймача мобільною мережею передаються в офіс – це дозволяє переконатися, що водії не витрачають час і паливо в особистих цілях. Можна також проаналізувати затримки в дорозі та витрати на експлуатацію, прокладати оптимальні маршрути тощо.

Втім, це лише базовий функціонал – і він має значний резерв для розширення. Адже в основі телематики лежить технологія передачі даних, а в країні з розвиненою мережею мобільного зв'язку це давно не проблема. Яку саме інформацію передавати – зовсім інше питання і воно обмежене лише уявою стартаперів. Вже зараз впроваджуються технології контролю за станом окремих вузлів автомобіля – інформація передається на СТО та в разі чого водія запрошують на сервіс трохи раніше, ніж настане критична поломка. Якщо ж автомобіль таки зупинився, не доїхавши до сервісу, GPS-трекер визначить його місце розташування, а датчики – набір запчастин, необхідних для польового ремонту.

Крім автомобільної сфери, телематику використовують у будівництві – якщо точніше, при розробленні концепції «розумного будинку». Передбачається, що кожен побутовий прилад у такому будинку підключений до єдиної мережі й управляється власником за допомогою смартфонів. Наприклад, кавоварка Nespresso зробить каву, поки ви ще в ліжку – досить натиснути на кнопку в додатку. Або підключений до мережі холодильник Samsung з вмонтованим 21-дюймовим екраном, на якому можна і фільми дивитися, і управляти безліччю налаштувань. Те ж саме можна робити і віддалено, з офісу, наприклад.

Технології вже переходять зі сфери фантастики в ряд звичайних послуг

Оператори мобільного зв'язку проявляють непідробний інтерес до теми, адже т. зв. «інтернет речей» тільки розвивається, в 2015 році зростання продажів побутових приладів з віддаленим керуванням склало 81 відсоток, а це зростання трафіку, оплаченого клієнтами. Але ніщо не зрівняється з потенціалом автомобільної галузі, коли машини почнуть інтенсивно обмінюватися даними. Зокрема, підрозділ Vodafone Automotive вже працює безпосередньо з автовиробниками і поставляє компоненти своєї системи віддаленого контролю. За традицією, все починалося з преміум-марок – Bentley, Rolls Royce, McLaren. Очевидно, що власники машин за 200 тисяч доларів внутрішньо більш готові доплатити за нові технології у сфері безпеки, тим більше, що спочатку вони були недешеві. Потім, коли собівартість компонентів знизилася, свято настало вже на вулиці «звичайних» Renault/Nissan та іже з ними.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Булах Євген


Прогрес не оминув стороною й Україну. За словами Євгена Булаха, директора з продажу та абонентського обслуговування Vodafone Україна, подібні технології вже переходять зі сфери фантастики в ряд звичайних послуг. У нашій країні це особливо стосується сервісів, пов'язаних із забезпеченням безпеки та контролю за транспортом. Зростає інтерес і до Smart City, розумного страхування і, звичайно ж, до обміну даними між автомобілями, реалізованими Vodafone Automotive. Таким чином, інновації та світові практики, принесені Vodafone, ставить Україну в один ряд з європейськими країнами.

Треба сказати, що імідж країни Vodafone піднімає не наодинці. Національним сервіс-провайдером Vodafone Automotive на території України стала компанія Benish GPS – вже зараз організована робота сервісного центру, який обробляє інформацію, що надходить від автомобілів марки Porsche. Вибір марки не випадковий – у нашій країні почалося справжнє полювання на чотириколісний преміум, а дірявий кордон і каламутні схеми в зоні АТО залишають примарні шанси знайти свою машину. Хіба що, якщо її розташування буде видно на екрані вашого смартфона 24/7.

Показати ще новини
Радіо NV
X