Через брак айтішників Україна недоотримала $12 млн — дослідження

25 листопада 2020, 19:02

Кількість вакансій в українському IT зростає майже вдвічі швидше, ніж кількість кваліфікованих фахівців.

У жовтні цього року українська IT-галузь могла недоотримати понад $ 12 млн через нестачу кваліфікованих фахівців, пише профільне видання ITC з посиланням на результати дослідження компанії GlobalLogic.

Відео дня

За даними дослідження, попит на фахівців в IT виріс на 50% в порівнянні з минулим кварталом. За останні 5 років кількість відкритих позицій зростає приблизно на 30% щорічно.

При цьому, ринок знаходиться в дефіциті кваліфікованих співробітників - адже в цей час кількість фахівців щорічно зростає лише на 18%.

У якості причин такого дефіциту в GlobalLogic називають зокрема «необхідність системного навчання і непростий процес пошуку інженерних талантів». На одну позицію необхідно розглянути не менше 9 кандидатів. Також наголошується, що великих інвестицій вимагає внутрішнє навчання фахівців для розвитку hard і soft skills.

У дослідженні наголошується, що найчастіше компанії відкривають позиції для Middle (37%) і Senior (33%) фахівців з досвідом роботи 2-5 років відповідно. Найчастіше шукають фахівців з Python, QA Automation & Manual, JavaScript, Java, NET, C / C ++ і DevOps.

Найвищий попит на айтішників зосереджений в Києві - саме для столиці публікують половину загальних вакансій. Ще 27% позиції відкрито у Львові, 21% - в Харкові.

Нагадаємо, що за даними BRDO, українська IT-галузь недоотримала майже $ 200 млн за два квартали цього року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X