В Україні почали тестувати технологію 5G на автошляхах – Омелян

19 квітня 2019, 09:50

17 квітня розпочались монтажні роботи з обладнання пілотної ділянки траси Н-01 сучасними технологіями Інтернету речей

В Україні запустять пілотний проект Інтернет речей на дорогах на базі технології зв’язку п’ятого покоління 5G. Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, повідомляє прес-служба відомства.

Відео дня

"Цей проект є одним з найбільш пріоритетних та найважливіших для Міністерства інфраструктури України. Він дозволить створити віртуальну інформаційну мережу, яка допоможе у вирішенні таких проблем, як безпека дорожнього руху, моніторинг руху та аналіз транспортних потоків", - сказав міністр.

За його словами, 17 квітня розпочались монтажні роботи з обладнання пілотної ділянки траси Н-01 сучасними технологіями Інтернет речей.

Проект здійснюють спільно Міністерство інфраструктури, представництво Європейського інвестиційного банку в Україні, компанії Vodafone UA та Nokia.

За словами Омеляна, проект поділено на три стадії:

- Пілот, у рамках якого на окремій ділянці дороги (21-ий кілометр Дніпровського шосе) протягом двох місяців будуть тестувати технологію Інтернету речей на дорозі та збирати статистичні дані за допомогою мережі LTE, а вже з другого півріччя 2019 року – за допомогою зв’язку п’ятого покоління 5G.

- Розширений пілот, в рамках якого проект масштабують для покриття окремо взятої траси.

- Повномасштабний проект, який передбачає покриття новітніми технологіями всіх автомобільних доріг України міжнародного значення.

"Так, Україна - серед топ-10 країн світу, які випробовують мережу 5G", -додав Омелян.

Раніше повідомлялося, що компанія lifecell готується запустити мережу 5G у Львові.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X