В Україні готують систему масового стеження в інтернеті - ЗМІ

28 лютого 2018, 10:56
2659
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В Україні готують систему масового стеження в інтернеті - ЗМІ - фото

Технічні засоби можуть незаконно і безконтрольно використовуватися для несанкціонованого спостереження за діями в інтернеті

15 українських громадських організацій заявили про неприпустимість встановлення спецслужбами технічних засобів стеження у провайдерів, які можуть бути використані для спостереження за діями українців в інтернеті.

Про це йдеться в їхній заяві, передає Українська правда.

Зокрема, організації закликають відмовитися від встановлення спецслужбами будь-яких технічних засобів стеження у інтернет-провайдерів, оскільки переконані, що це призведе до надмірного контролю та втручання в роботу мережі інтернет з боку правоохоронних і контролюючих органів.

20 лютого Нацкомісія з регулювання сфери зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) погодила проект постанови Кабміну, який має врегулювати технічну перевірку блокувань російських сайтів зі списку санкцій.

Як наголошується у заяві, в проекті передбачено "забезпечення придбання технічних засобів... для моніторингу стану припинення надання послуг із доступу до інформаційних ресурсів...", а Держслужбі спецзв'язку спільно з СБУ доручено "встановити технічні засоби на телекомунікаційних мережах".

Громадські організації зазначають, що такі "технічні засоби можуть бути незаконно та безконтрольно використані для несанкціонованого спостереження за діями громадян в інтернеті, маніпуляцій з доступом до інформації в інтернеті (обмеження, блокування або внесення змін в змістовну частину) та інших порушень прав людини".

"Такі рішення створюють передумови для впровадження російських репресивних практик масового контролю інтернету та стеження за громадянами і ставлять під загрозу свободу та вільний розвиток інтернету в Україні", - заявили організації.

Вони вимагають відкликати проект постанови і "діяти в межах своїх повноважень з дотриманням міжнародного та національного законодавства щодо захисту прав людини".

Також організації відзначають, що встановлення засобів загального спостереження або перехоплення інформації в інтернеті прямо суперечить рекомендаціям Комітету міністрів Ради Європи.

"Сам факт існування законодавства, яке дозволяє здійснювати спостереження за телекомунікаціями, може вважатися втручанням в право на приватне життя", - йдеться в заяві.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

Сьогодні, 19:01

thumb img
Кількість оплат смартфонами з картами Mastercard в Україні може знову збільшитися в 90 разів
619

Головне

Країни

Сьогодні, 08:57

thumb img
Мадуро вирішив змінити уряд
Країни

Сьогодні, 12:40

thumb img
В Утрехті невідомий відкрив стрілянину у трамваї, кількох людей поранено
Компанії/Ринки

Сьогодні, 15:00

thumb img
В Україні змінилися правила перевезення пасажирів і багажу в літаках