Телеканал української Прем'єр-ліги повинен існувати до 2021 року — учасник робочої групи

15 вересня 2020, 14:52

Безпосередня робота над створенням УПЛ-ТВ почнеться після Загальних зборів клубів української Прем'єр-ліги, які пройдуть в листопаді цього року.

Телебачення Української футбольної прем'єр-ліги (УПЛ-ТВ) має існувати до 2021 року, щоб почати підготовку до тендеру з продажу прав на трансляцію матчів українського футбольного чемпіонату на сезон 2022-2023 років.

Відео дня

На цьому наголосив член робочої групи по створенню УПЛ-ТВ і директор зі стратегічного розвитку ФК Шахтар Юрій Свиридов, передає Інтерфакс-Україна.

«Рік тому був тендер, і права на трансляцію матчів УПЛ були продані Медіа Групі Україна. Цей контракт діє три роки. Тому завдання майбутнього УПЛ-ТВ - максимально готуватися до наступного циклу продажів. Буде тендер на сезон 2022-2023 років, тому через рік, у 2021 році, вже необхідно буде починати підготовку до тендеру», - заявив Свиридов.

Також він додав, що до того моменту телеканал УПЛ-ТВ вже повинен бути впізнаваним, при цьому це не повинен бути канал тільки декількох матчів, якщо він отримає певний відсоток прав на матчі УПЛ в кожному турі.

За словами Свиридова, для створення конкуренції недоцільно продавати 100% одному транслятора.

«Мова йде про те, щоб створювати додаткові продукти про кожен клубі, якісь візитки, сюжети в рівній мірі про кожен клуб, які б промотувати їх усіх. Це буде канал про всі клубах УПЛ», - зазначив Свиридов.

Також він додав, що в даний час вирішуються операційні підготовчі питання щодо запуску каналу: бізнес-модель, опис продукту, клієнта, канали дистрибуції, вартість, потенційний охоплення ринку, як буде оцінюватися конкуренція з іншими каналами, організаційна структура самого каналу, на яких умовах вибирається керівник каналу, за яких умов його змінюють і т. д.

Також учасник робочої групи додав, що для кожного з питань можуть розглядатися різні опції: своя ОТТ-платформа або чиясь, свій продакшн чи чужий. Свиридов підкреслив, що від цього буде залежати фінальна вартість проекту.

Робота над створенням телеканалу почнеться після Загальних зборів клубів УПЛ в листопаді цього року. Свиридов додав, що необхідно ставити завдання збільшення вартості ТВ-прав на матчі УПЛ, яка зараз становить $ 6 млн, як мінімум вдвічі - до $ 12 млн.

Також він повідомив, що паралельно з ідеєю створення УПЛ-ТВ в Україні є ідея створення УПЛ-ТВ Інтернешнл для уболівальників в інших країнах.

Раніше повідомлялося, що канал УПЛ-ТВ може бути запущений на ОТТ-платформі і з часом перетворитися на мультиспортивний мовник.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X