«Є низка перешкод». У АРМА відреагували на рішення суду про скасування передачі медіахолдингу Курченко в управління Плюсів

24 червня 2021, 19:01

У АРМА прокоментували рішення про скасування передачі медіахолдингу УМХ олігарха Сергія Курченка в управління Плюсів. В Агентстві назвали ряд перешкод для передачі активів холдингу в управління.

У Національному агентстві з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА) заявили про те, що для передачі медіахолдингу УМХ олігарха Сергія Курченка існує ряд перешкод.

Відео дня

Про це йдеться в повідомленні АРМА.

Зокрема в АРМА відзначили, що на момент прийняття судового рішення договір управління між Агентством та компанією 1+1 Інтернет підписаний не був. Так сталося тому, що переможець конкурсу ще не отримав дозвіл АМКУ на концентрацію активів, а оцінювач не здійснив оцінку вартості активів, що є обов'язковою умовою для укладення договору.

«Перешкодою для проведення оцінки стала, зокрема, неможливість отримання документації, що знаходиться в розпорядженні власника УМХ і для витребування якої законно АРМА не має повноважень», - відзначили в Агентстві.

У АРМА відзначили, що сьогодні для повноцінного управління активами УМХ існує ряд структурних перешкод, які не гарантують статусу управителя будь-якій компанії-переможцю конкурсного відбору.

Також в АРМА додали, що суд відмовив позивачеві в задоволенні вимог про визнання протиправними дій Агентства про обрання 1+1 Інтернет переможцем згаданого конкурсу. Суд прийшов до наступних висновків:

  • АРМА не порушило вимоги Закону Про державні закупівлі не використавши процедуру відкритих торгів або конкурентного діалогу для відбору управителя;
  • до учасників конкурсу не було застосовано дискримінаційні вимоги - заборона власнику арештованих активів брати участь у відборі не є порушенням законодавства, зате відповідає завданням арешту;
  • проведення оцінки вартості активу після обрання переможця конкурсу та до моменту укладення з ним договору управління повністю відповідає профільному Закону про АРМА.

В Агентстві підкреслили, що постанова суду їм поки офіційно не надійшла.

Як повідомлялося, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Українського медіа холдингу до АРМА і скасував рішення тендерного комітету про передачу активів УМХ в управління ТОВ 1+1 Інтернет.

Нагадаємо, що 11 вересня минулого року АРМА оголосила медіахолдинг 1+1 переможцем повторного конкурсу на управління активами УМХ Курченка. Після перемоги на «плюсах» заявили, що очікують проведення оцінки активів УМХ і їх фінансового стану з залученням незалежних експертів і отримання узгодження АМКУ на укладення договору між переможцем конкурсу та АРМА.

Перемогу медіахолдингу Коломойського в конкурсі на управління активами УМХ Курченко оскаржували Медіа Група Україна Ріната Ахметова і Комунікаційний хаб Економіка. 15 вересня 2020 го про намір оскаржити через суд результати конкурсу на управління активами УМХ повідомило ТОВ Видавництво Український медіа дім.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X