Укртелеком витратить 600 млн грн. на оновлення своєї мережі в Харкові

29 вересня 2016, 15:48
Оператор замінить застарілі АТС на сучасне обладнання від китайської Huawei, що дозволить надавати сучасні телеком-послуги та відмовитися від непотрібної нерухомості

Укртелеком сьогодні оголосив про намір вкласти в модернізацію власної інфраструктури в Харкові 600 млн грн. За ці гроші оператор прокладе ще 650 км оптоволоконних кабелів і доведе їх довжину до 1,35 тис. км.

Відео дня

Замість 79 автоматичних телефонних станцій виробництва 1960-1990 років компанія впродовж наступних двох з половиною років встановить 650 нових активних шаф Huawei. Це дозволить відмовитися від частини нерухомості, яку зараз Укртелеком змушений утримувати. За повідомленням прес-служби оператора, 79 згаданих АТС розташовані у 49 будівлях. Після завершення модернізації оператор розглядає кілька можливостей: продаж, оренда і використання для власних потреб (для розміщення своїх дата-центрів).

На початок другого півріччя 2016 року харківський підрозділ Укртелекомe обслуговував понад 340 тис. телефонних абонентів, з яких 50 тис. — інтернет-користувачі, а 1,7 тис. – передплатили послугу IPTV. Після модернізації завдання-максимум – перевести всю свою абонбазу на користування інтернетом.

Влітку минулого року оператор підписав низку договорів з China Development Bank та Huawei, отримавши доступ до інвестицій розміром $250 млн. З них $50 млн компанія планує використати в 2016 році. Впродовж двох з половиною років Укртелеком має намір модернізувати свою мережу у шести найбільших містах України: Києві, Запоріжжі, Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові. У цих містах-мільйонниках заміна обладнання охопить до 30% абонбази.

Пілотний проект модернізації Укртелеком провів в Одесі. У травні цього року компанія повністю перевела на нове обладнання одеський район Аркадія, витративши 30 млн грн. Після чого оператор відзначив, що середня швидкість інтернету (ADSL) зросла на 133%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X