Український протифейковий сервіс отримає майже 1 млн євро від європейського акселератора

28 березня 2019, 09:56

FakesRadar отримав інвестиції від європейського акселератора StartupWiseGuys

Український протифейковий сервіс FakesRadar отримав інвестиції від європейського акселератора StartupWiseGuys, який спільно з міністерством оборони Естонії втілює програму кібербезпеки CyberNorth. Про це повідомляє Mind.

Відео дня

"FakesRadar щойно успішно пройшов ретельний незалежний аудит безпеки і тепер радий поєднати зусилля з потужною командою CyberNorth. StartupWiseGuys оцінив FakesRadar в 990 тис. євро, і ми впевнені, що це чудовий початок", – заявив технічний директор FakesRadar Олександр Павленко.

У компанії розповіли, що завдяки розширенню FakesRadar у Google Chrome можливо моніторити правдивість повідомлень. Для цього використовуються бази даних міжнародної мережі визнаних організацій, серед яких такі авторитетні фактчекінгові проекти, як EUvsDisinfo.eu, StopFake.org, VoxCheck та десятки інших.

Компанія додала, що Chrome-плагін FakesRadar розпізнає фейки та повідомлення від сумнівних джерел у Facebook і Twitter. Плагін маркує виявлені у френд-стрічці фейки червоною рамкою, а повідомлення від джерел, які раніше поширили дезінформацію, – жовтою. Це забезпечило користувачів найпопулярніших соціальних мереж інструментом протидії дезінформації.

"Віра у готовність соцмереж долати фейки межує з клінічною наївністю, а готовність доручити цю справу державі – з просуванням авторитаризму. Лише академічна незалежність, свобода слова та громадянська дія можуть створювати знання, поширювати правду та спростовувати міфи. Саме для цього й створено FakesRadar", – відзначив керівник FakesRadar Дмитро Потєхін.

Програма CyberNorth інвестує в компанії, які роблять практичний внесок у розвиток кібербезпеки та штучного інтелекту. Програму CyberNorth втілює найдосвідченіший європейський акселератор StartupWiseGuys за підтримки міністерства оборони Естонії. Ідея проекту також здобула підтримку Центру демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету та Internews Network.

Раніше повідомлялося, що Startup Wise Guys інвестує в українські стартапи до 2 млн євро протягом 2 років.

Також повідомлялося, що Facebook посилить боротьбу з фейками перед виборами до Європарламенту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X