Мільйони у смартфонах. Як українські стартапи отримують мільйонні інвестиції і чому їм це вдається

5 вересня 2020, 10:37
НВ Преміум

За пів року стартапи з українськими засновниками залучили понад $0,5 млрд інвестицій. Гравці ринку очікують, що до кінця 2020-го ця сума помітно зросте, пише журнал НВ.

Д ві фотографії, зроблені на смартфон, зріст у сантиметрах і 20 секунд часу — всього цього достатньо, щоб видати 70 параметрів тіла будь-якої людини. Саме так працює винахід одесита Вадима Роговського, засновника компанії 3DLook, — цифрова технологія прораховує об'єм грудей, талії, стегон, довжину плечей, обхват біцепса або зап’ястя.

Відео дня

Щоб штучний інтелект зміг моментально видавати настільки різнопланові дані, його довелося вчити на прикладі 250 тис. фотографій людей з усього світу та їх параметрів. Над розробкою вже чотири роки працює, відточуючи деталі, сам Роговський і приблизно 60 людей переважно в Одесі й Києві, а також США. На виході вони отримали продукт, який кожна людина зі смартфоном може використовувати в фітнес-застосунках і технологіях e-health, а особливо — у fashion-індустрії.

3DLook дає можливість зняти точнішу мірку, ніж у професійного кравця, запевняє Роговський. «$0,5 трлн було витрачено у США торік на повернення одягу. У 60% випадків причина — не підходить розмір. Ми цю проблему вирішуємо», — каже стартапер, чия розробка стала особливо доречною в період епідемії, що призвела до зростання онлайн-торгівлі.

«Ми не планували залучати [інвестиції в першій половині 2020-го], але під час COVID-19 настільки швидко стала зростати кількість запитів від клієнтів і укладених контрактів, що вирішили скористатися можливістю і збільшити штат команди», — розповідає Роговський. Його стартап і раніше вже отримував інвестиції — всього близько $3,2 млн. А цьогоріч, показавши зростання в умовах кризи, залучив ще $1 млн.

3DLook — не єдиний приклад успішного стартапу, заснованого українцями, що зацікавив венчурні фонди.

Минулий рік був рекордно плідним для вітчизняних розробників у сенсі фінансів, але ніхто не очікував, що і кризовий 2020-й стане настільки ж насиченим. Єдина відмінність — якщо раніше попит мали розробки для індустрії цифрових розваг, то нині гроші заходять у «серйозні» продукти для життя і ділової активності.

За даними інтернет-порталу ain.ua, за минулі пів року українські стартапи залучили понад $540 млн. Багато в чому це відбулося завядки фінансово-технологічному проєкту Revolut, який отримав $500 млн на побудову цифрового банку у Великій Британії. Серед засновників британського Revolut є й українець Владислав Яценко.

Тренд технологічного зростання цілком укладається у глобальний порядок денний hi-tech-галузі. Так, «профільний» біржовий індекс Nasdaq не тільки повністю відновився після кризи, але й піднявся на нові висоти: якщо в березні, на піку пандемії коронавірусу, його значення становило 6.860 одиниць, то зараз — 11.939.

Показати ще новини
Радіо НВ
X