В Україні конфіскували сервери міжнародного VPN

28 липня 2021, 11:32

У канадській компанії Windscribe заявили, що не змогли зашифрувати корпоративні VPN-сервери, які недавно були конфісковані українською владою.

Базується в Канаді сервіс інструментів конфіденційності Windscribe заявив, що не зміг зашифрувати корпоративні VPN-сервери, які були недавно конфісковані владою в Україні. Про це пише dev.ua.

Відео дня

Компанія надає послуги з допомогою програми OpenVPN, а Android-додаток налічує понад 5 мільйонів установок.

«24 червня 2021 року, наші системи моніторингу повідомили нас про те, що два сервера в Україні відключилися. При взаємодії з нашим постачальником цих серверів ми були проінформовані про те, що ці два сервера захоплені в рамках розслідування діяльності, що мала місце за 12 місяців до цього », - заявили в компанії.

Відповідаючи на питання коментаторів видання Ars Technika представник Windscribe Єгор Сак заявив, що приводом для вилучення серверів став інцидент, що не стосується діяльності компанії.

«Хтось нібито видав себе за державного службовця і вкрав 10 тисяч доларів у українського агентства соціальних послуг. Рік по тому сервери були конфісковані місцевою владою », - заявив Сак.

Як пише видання, український хостинг-провайдер не повідомив канадцям про попереднє слухання, яке відбулося на початку цього року. В ході цього слухання було винесено рішення про арешт двох серверів.

Своєю чергою в канадській компанії заявили, що у них немає підстав вважати, що сервери були зламані або що до їх конфіскації мав місце будь-якої несанкціонований доступ. У Windscribe впевнені, що ніякі дані клієнтів їх VPN з цих серверів під час роботи не піддаються ризику.

Однак, на диску двох серверів був сертифікат сервера OpenVPN і його закритий ключ. У канадській компанії відзначають, що у вкрай обмежених випадках суб'єкт, що володіє закритим ключем, маючи доступ до мережевих ресурсів жертви, може видавати себе за сервер Windscribe VPN і захоплювати трафік тунелю VPN, що проходить через нього.

На думку канадців, тепер українська влада має гіпотетичну можливість видати себе за сервер Windscribe OpenVPN. Зараз VPN в терміновому порядку змінює шифрування.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X