Альтернатива Huawei. Україна зацікавлена в пільгових кредитах від США для мобільників на купівлю американського обладнання — депутат

6 вересня 2021, 09:39

Україна хоче отримати від США пільгове кредитування для мобільних операторів на купівлю американського обладнання.

Україна запропонувала США надати пільгові кредити українським телеком-операторам для покупки устаткування американського виробництва.

Про це в своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

Відео дня

Депутат представив список можливих українсько-американських проєктів, які презентував президент країни Володимир Зеленський в ході робочого візиту в США.

Як пише Інтерфакс-Україна з посиланням на джерело в уряді, опублікований депутатом список був підготовлений напередодні візиту. Співрозмовник агентства зазначив, що в документ могли внести зміни вже безпосередньо в США.

Відзначається, що згідно з оприлюдненими даними, Україна хоче отримати від США пільгове кредитування під 0% для українського держбанку, який надасть субкредити українським мобільним операторам для покупки телеком-обладнання американського виробництва.

Загальний обсяг кредиту може скласти до $1,5 млрд. Проєкт планується реалізувати до 2026 року.

Також повідомляється, що Україна запропонувала США профінансувати будівництво вишок під базові станції мобільного зв'язку вздовж залізничних колій шляхом кредиту на $163 млн.

Нагадаємо, що в грудні минулого року Радіо Свобода з посиланням на заяву заступника держсекретаря США з питань економічного розвитку, енергетики і навколишнього середовища Кіт Краху повідомляло, що уряд США може надати Україні фінансову допомогу , щоб покрити різницю в ціні між 5G-обладнанням китайської Huawei і іншими постачальниками телекомунікаційних послуг.

Що стосується покриття залізниці 4G, мобільні оператори раніше заявляли, що в цьому проєкті все навантаження не може бути тільки на мобільних операторів. Як пізніше розповідав в коментарі НВ Бізнес заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест, для проєкту вже в наступному році планують залучити бюджетне фінансування.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X