Український стартап залучив $300 тис на технологію аналізу генома

10 квітня 2019, 16:41

Стартап DeepTrait розробляє інструменти для аналізу геному за допомогою штучного інтелекту

Український стартап DeepTrait отримав $300 тис. в рамках посівного раунду. Про це повідомляє AIN.

Інвесторами виступили польський фонд Starfinder, Національний центр досліджень Польщі і Нік Білогірський, співзасновник корпорації Cyphort. Яку частку в компанії отримали інвестори - не повідомляється.

Відео дня

DeepTrait розробляє інструменти для аналізу геному за допомогою штучного інтелекту. Ось як компанія описує свої розробки:

"Новий метод дозволить зменшити роль людської інтуїції і кваліфікації, удачі і випадку. Він заснований на аналізі великих обсягів секвенованих геномів. Технологія DeepTrait працює з "сирим" геномом безпосередньо на рівні нуклеотидів і може витягувати нові значні ділянки в сотні разів швидше і дешевше, ніж це робиться сьогодні. Основне застосування технології - виявлення ділянок геному, що кодують або не кодують, і безпосередньо є причиною появи ознаки".

Стартап заснували в 2018 році українці Сергій Шельпук і Руслана Радчук, компанія зареєстрована в Польщі.

Сергій Шельпук раніше керував напрямком data science в SoftServe, VITech і Eleks, Руслана Радчук - вчений-дослідник німецького Leibniz Institute of Plant Genetics and Crop Plant Research, фахівець в галузі молекулярної і клітинної біології, а також генної інженерії культурних рослин. У штаті DeepTrait також числяться Ольга Романюк та Ігор Костюк, вихідці з SoftServe, Eleks.

Залучені кошти DeepTrait витратить на виведення продукту на ринок і отримання першого контракту. Зараз стартап вже успішно протестував ефективність технології на штучних геномах і готується до фінального тестування на рослинах. Як каже співзасновник проекту Сергій Шельпук, їх потенційні клієнти - біотехнологічні компанії, які розробляють власні сорти культурних рослин.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що український стартап SolarGaps отримав 1 млн євро в рамках програми Horizon 2020.

Показати ще новини
Радіо NV
X