Український стартап залучив $300 тис на технологію аналізу генома
Стартап DeepTrait розробляє інструменти для аналізу геному за допомогою штучного інтелекту
Український стартап DeepTrait отримав $300 тис. в рамках посівного раунду. Про це повідомляє AIN.
Інвесторами виступили польський фонд Starfinder, Національний центр досліджень Польщі і Нік Білогірський, співзасновник корпорації Cyphort. Яку частку в компанії отримали інвестори - не повідомляється.
DeepTrait розробляє інструменти для аналізу геному за допомогою штучного інтелекту. Ось як компанія описує свої розробки:
"Новий метод дозволить зменшити роль людської інтуїції і кваліфікації, удачі і випадку. Він заснований на аналізі великих обсягів секвенованих геномів. Технологія DeepTrait працює з "сирим" геномом безпосередньо на рівні нуклеотидів і може витягувати нові значні ділянки в сотні разів швидше і дешевше, ніж це робиться сьогодні. Основне застосування технології - виявлення ділянок геному, що кодують або не кодують, і безпосередньо є причиною появи ознаки".
Стартап заснували в 2018 році українці Сергій Шельпук і Руслана Радчук, компанія зареєстрована в Польщі.
Сергій Шельпук раніше керував напрямком data science в SoftServe, VITech і Eleks, Руслана Радчук - вчений-дослідник німецького Leibniz Institute of Plant Genetics and Crop Plant Research, фахівець в галузі молекулярної і клітинної біології, а також генної інженерії культурних рослин. У штаті DeepTrait також числяться Ольга Романюк та Ігор Костюк, вихідці з SoftServe, Eleks.
Залучені кошти DeepTrait витратить на виведення продукту на ринок і отримання першого контракту. Зараз стартап вже успішно протестував ефективність технології на штучних геномах і готується до фінального тестування на рослинах. Як каже співзасновник проекту Сергій Шельпук, їх потенційні клієнти - біотехнологічні компанії, які розробляють власні сорти культурних рослин.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що український стартап SolarGaps отримав 1 млн євро в рамках програми Horizon 2020.