Український проект, присвячений розумним жалюзям, отримав 1 млн євро від Єврокомісії

10 квітня 2019, 16:15

SolarGaps став одним з перших українських стартапів, який отримав фінансування від Horizon 2020 у другій фазі (уточнено)

Український стартап SolarGaps отримав безповоротний грант від Єврокомісії на 1 млн євро в рамках програми Horizon 2020 SME Instrument Фаза 2. Про це повідомляє AIN.

Стартап SolarGaps працює над розумними жалюзями, здатними генерувати сонячну електроенергію. У команді відзначають, що одного квадратного метра таких жалюзі вистачить для того, щоб зарядити 3 ноутбука або 30 світлодіодних лампочок.

Відео дня

Як розповів операційний директор SolarGaps Юрій Цвіркун, SolarGaps став першим українським стартапом, який отримав фінансування від Horizon 2020 в другій фазі після введення додаткового етапу інтерв'ю в Брюсселі (раніше 1,2 млн євро від ЄС також отримав український проект Polyteda Cloud).

"SolarGaps став першим українським стартапом, який отримав грант Horizon 2020 SME Instrument Фаза 2. Ми потрапили в 5% європейських стартапів, яким це вдалося. Для нас це велике і важливе досягнення - не кожен день стартапу дають 1 млн євро безповоротних коштів на розвиток. Впевнені , в майбутньому наш продукт стане обов'язковою частиною smart cities, яка перетворює вертикальні фасади будівель в сонячні електростанції", - зазначив Цвіркун.

Отримане фінансування дозволить SolarGaps доопрацювати b2b-продукт і підготувати його до виходу на ринок. Крім цього стартап заявив, що вже отримав сертифікацію в Євросоюзі для b2c-продукту і через місяць почне продажі через дилерів в країнах ЄС. За словами Цвіркуна, ці два продукти будуть схожі зовні, але відрізнятимуться в технічному плані і з точки зору управління.

Засновник стартапа Євген Ерік розповів, що для отримання гранту команда виконала ряд серйозних умов.

"По-перше, ми допрацювали продукт до так званої передмассовой стадії. По-друге - отримали безпосередньо сертифікацію в ЄС. Нарешті, показали, як наше рішення застосовується на ділі".

Команда SolarGaps два рази їздила до Брюсселя для представлення проекту Єврокомісії. Як кажуть представники стартапу, комісія складалася з представників інвестиційних фондів які аналізували бізнес-стратегію і перспективи продукту на європейському ринку.

У 2017 році SolarGaps отримав 50 тис. євро від Єврокомісії в рамках першої фази програми Horizon 2020 SME Instrument, а також 50 тис. євро від ЄБРР в рамках програми кліматичних ваучерів. До цього стартап провів успішну кампанію на Kickstarter і Indiegogo, де залучив $150 тис. Консультантом в роботі з Horizon 2020 виступила команда CIVITTA.

Раніше повідомлялося, що стартап 17-річних українців був оцінений в $1 млн.

Показати ще новини
Радіо NV
X