Українська компанія викуповує OLX на п'яти африканських ринках для розвитку місцевого бізнесу

3 квітня 2019, 18:08

Компанія Genesis сподівається в найближчі 2-3 роки ми стати одним з топ-10 класифайд-проектів по трафіку в світі

Найбільший нігерійський класифайд Jiji викуповує частину африканського бізнесу OLX у Naspers. При цьому Jiji - портфельний актив української компанії Genesis. Про це повідомляє AIN.UA.

Відео дня

Классифайд з упором на мобільну аудиторію запустили в 2016 році. У 2018 році проект потіснив з нігерійського ринку OLX, який закрив місцевий офіс і серйозно поступався конкуренту у відвідуваності.

За умовами угоди, нігерійські користувачі OLX потраплятимуть на сайт Jiji. Також Jiji поглинула бізнес OLX в 4 інших країнах регіону: Кенії, Гані, Уганді, Танзанії. Їх користувачів теж переведуть на новий ресурс. Очікується, що сукупна місячна аудиторія проекту досягне 8 млн унікальних користувачів відразу після угоди і 10-12 млн через 2-3 роки.

Як заявив Володимир Многолєтній, співзасновник Genesis і глава ради директорів Jiji, поглинання OLX посприяє створенню одного з найбільших класифайдів.

"З цією угодою ми маємо намір побудувати найбільший африканський класифайд-бізнес, створити нові можливості для швидкозростаючих країн регіону з населенням в 300 млн жителів. Ми впевнені, що в найближчі 2-3 роки ми станемо одним з топ-10 класифайд-проектів по трафіку в світі", - сказав він.

Операцію мають намір закрити в квітні, після схвалення з боку регуляторів. Після цього почне працювати редирект на Jiji з OLX Nigeria, OLX Ghana, OLX Kenya, OLX Tanzania та OLX Uganda.

Офіційно в Genesis не розголошують суму угоди. У компанії лише зазначають, що фінансово поглинання забезпечене з боку фонду Digital Spring Ventures. Раніше фонд інвестував в Genesis і саму Jiji.

За даними AIN.UA, сума угоди могла скласти від $1,5 млн до $3,4 млн.

За оцінками редакції AIN.UA, до нинішнього моменту Jiji отримала до $10 млн інвестицій від різних інвесторів. У свою чергу Genesis в 2016 році залучила $6 млн від фонду Horizon Capital, EEGF III. Сума інвестицій Digital Spring Ventures в Genesis невідома, раунд закрили в січні 2015 року.

Раніше повідомлялося, що стартап 17-річних українців був оцінений в $1 млн.

Показати ще новини
Радіо NV
X