В ІнАУ заявили про ризики зростання цін на телеком-послуги через угоди Volia і Датагруп. У компанії побоювання експертів назвали дивними

16 січня 2021, 11:10

В ІнАУ вважають, що угода між Датагруп і Volia може привести до подорожчання послуг. В Датагруп із заявою асоціації не згодні і додали, що міжоператорський ринок не є ринком концентрації, який вивчає АМКУ.

Інтернет асоціація України звернулася до Антимонопольного комітету з проханням не розглядати питання концентрації Датагруп 100% групи компаній Volia за спрощеною процедурою. Відповідне звернення опубліковане на сайті ІнАУ.

Відео дня

В асоціації вважають, що такі дії можуть призвести до отримання новим суб'єктом можливості контролювати міжоператорський ринок телекомунікаційних послуг. Своєю чергою, це може привести до подорожчання телекомунікаційних послуг, вважають в ІнАУ.

«Повністю поділяємо позицію ТОВ Мережа Ланет та інших учасників ІнАУ з приводу того, що в результаті концентрації, новий суб'єкт господарювання отримає можливість контролювати міжоператорський ринок телекомунікаційних послуг … Це, на наш погляд, неминуче призведе до подорожчання телекомунікаційних послуг, як для юридичних, так і фізичних осіб, а також дасть можливість знову суб'єкту диктувати умови діяльності на телекомунікаційних ринках для інших учасників», — йдеться в публічному зверненні ІнАУ.

Також в ІнАУ вважають, що розгляд питання про концентрацію Датагруп 100% Volia за спрощеною процедурою призведе до «поверхневого, необ'єктивного і неповного дослідження стану ринків доступу до мережі інтернет і доступу до пакетів телепрограм».

В Асоціації попросили АМКУ залучити до участі в справі про концентрацію інших учасників ринку, в тому числі і мережа Ланет, і саму ІнАУ.

В Датагруп заявили, що здивовані такою заявою профільної асоціації і запевнили, що угода з Volia ніяк не вплине на ціни та якість послуг.


Зокрема, СЕО Датагруп Михайло Шелемба зазначив, що міжоператорський ринкок не є ринком концентрації, який вивчає АМКУ, оскільки Volia не працює на цьому ринку. Також Шелемба додав, що Volia не може надавати міжоператорські послуги, оскільки у цього провайдера немає своєї магістральної мережі, міжнародних точок присутності, прямих включень в міжнародні точки обміну і з'єднань з TIER-1 операторами.

«З цього побоювання про те, що Датагруп після злиття з Volia якось посилить свої позиції в міжоператорському сегменті здаються дивними з боку експертів галузі», — підкреслив СЕО Датагруп.

В Датагруп додали, що міжоператорський ринок є досить конкурентним і за бажання будь-який клієнт цього сегмента може перемикнутися на іншого постачальника.


«Сам факт того, що безлічі операторів по всій країні відправлено детальні запити вже говорить про те, що АМКУ дуже ретельно вивчає всі аспекти концентрації і ні про яку спрощену процедуру розгляду мови не йде», — підсумував Шелемба.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Раніше НВ Бізнес повідомляв, що український національний оператор фіксованого зв’язку і цифрових послуг Датагруп домовився про придбання 100% телеком-провайдера Volia. Також повідомлялося, що після закриття угоди Датагруп залишить бренд Volia.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X