Табу знято. У Європі різко зросли інвестиції в ІТ-компанії, які розробляють технології подвійного призначення

У Європі різко зросли інвестиції у military-tech (Фото:Kaleb Kendall \ Unsplash)
Вторгнення в Україну спонукало венчурні інвестиції в оборону на європейському ринку. У 2022 році вони досягли рекорду при загальному просіданні ринку.
На тлі вторгнення РФ в Україну європейські технологічні компанії, які працюють із оборонною промисловістю, одержують рекордні суми фінансування.
Про це пише Bloomberg.
2022 року інвестиції в аерокосмічну та оборонну галузі досягли рекордного рівня — майже 780 млн євро.
Як пише агентство, тривалий час такі інвестиції були для багатьох венчурних компаній.
Так, минулого року уряди з усього континенту збільшили витрати на військову оборону, пообіцявши виділити мільярди євро на модернізацію та будівництво своїх збройних сил.
«Це просто не варіант не обговорювати. Тому що й так зрозуміло, що ситуація повністю змінилася», — зазначив генеральний партнер Project A Уве Хорстманн, який інвестує в оборонні технологічні компанії.
Паралельно з цим збільшилися приватні інвестиції у технологічні компанії, пов’язані з обороною.
У жовтні 2022 року Project A, Sanno Capital та мільярдер Пітер Тіль інвестували $17,5 млн у Quantum-Systems GmbH, компанію з виробництва безпілотних літальних апаратів. Ця компанія розробляє док-станції, які дозволяють заряджати та розвертати безпілотні літальні апарати без участі людини.
Пристрої призначені для використання військовими, прикордонниками, гірничодобувними компаніями та ведення спостереження у містах.
Як пише Bloomberg, частково завдяки війні європейські оборонні стартапи зуміли уникнути масштабнішого спаду інвестицій у технології.
На тлі загального просідання ринку через підвищення центробанками процентних ставок розробники аерокосмічних та оборонних технологій продовжували залучати інвестиції.
«Україна, ймовірно, показала, що демократії мають бути виробниками технологій, а не споживачами технологій», — зазначив співзасновник Helsing.AI і колишній радник при Міністерстві оборони Німеччини Гундберт Шерф.
У квітні 2022 року, незабаром після вторгнення РФ в Україну, НАТО запустила свій Акселератор оборонних інновацій, програму, призначену для інвестування 1 мільярда євро у стартапи на ранній стадії. Крім того, Фонд оборони Євросоюзу також виділив 1,2 мільярда євро на 61 оборонний науково-дослідний проєкт.
Раніше повідомлялося, що GR Capital запустив другий фонд на 100 мільйонів євро, підписавши перше закриття в розмірі 30 мільйонів євро.